• 5 .Olympique Marsylia (59 pkt.)
  • 6 .Racing Club de Lens (56 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (55 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (51 pkt.)

Olympique Lyon - Angers Sporting 3-0 (2-0). Liga francuska - 32. kolejka Ligue 1

11 kwietnia na Groupama Stadium w Décinesie-Charpieu odbyło się starcie 32. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Olympique Lyon i Angers Sporting. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Olympique Lyon 3-0.

Lucas Paquetá 41'

Jedenastka Olympique Lyon (”Les Gones”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował czwarte miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna Olympique Lyon wygrała aż siedem razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Olympique Lyon w 21. minucie spotkania, gdy Memphis Depay strzelił pierwszego gola. To już piętnaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Zespół Angers Sporting ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 2-0 podwyższył Lucas Paquetá. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 59. minucie Léo Dubois zastąpił Mattię De Sciglio. W tej samej minucie w zespole Angers Sporting doszło do zmiany. Thomas Mangani wszedł za Pierricka Capelle'a.

Trener Angers Sporting wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Loïsa Diony'ego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Stéphane Bahoken. W 60. minucie Sada Thioub został zmieniony przez Mohameda-Alego Cho, co miało wzmocnić drużynę Angers Sporting. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Brunona Guimarãesa na Thiaga Mendesa w 73. minucie. W tej samej minucie na murawie pojawił się Melvin Bard z Olympique Lyon, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Wszedł on za Gnaly'ego Corneta. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

W 81. minucie w jedenastce Angers Sporting doszło do zmiany. Zinédine Ould wszedł za Ibrahima Amadou.

Trzeba było trochę poczekać, aby Memphis Depay wywołał eksplozję radości wśród kibiców Olympique Lyon, strzelając kolejnego gola w 83. minucie spotkania. Przy strzeleniu gola pomagał Lucas Paquetá.

W 84. minucie Angelo Fulgini został zmieniony przez Antonina Bobichona, co miało wzmocnić zespół Angers Sporting. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lucasa Paquetę na Mathisa Cherkiego. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Paul Bernardoni
59′ Léo Dubois
Abdoulaye Bamba
Antonio Guedes Marcelo
Ismaël Traoré
Jason Denayer
Romain Thomas
73′ Gnaly Maxwel Cornet
Souleyman Doumbia
Maxence Caqueret
Mateo Pavlović
Karl Brillant Toko Ekambi
Angelo Fulgini84′
 21′, 83′ Memphis Depay
Pierrick Capelle59′
73′ Bruno Guimarães Rodriguez Moura
Ibrahim Amadou81′
 41′ 89′ Lucas Tolentino Coelho de Lima
Stéphane Bahoken60′
Islam Slimani
Sada Thioub60′
Julian Pollersbeck
Ludovic Butelle
73′ Melvin Bard
Kevin Boma
59′ Mattia De Sciglio
Waniss Taibi
73′ Thiago Henrique Mendes Ribeiro
Mohamed-Ali Cho60′
89′ Mathis Rayan Cherki
Loïs Diony60′
Yaya Soumaré
Noah Fatar

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Angers Sporting w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.