• 6 .Racing Club de Lens (56 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (55 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (50 pkt.)

OGC Nice - Stade de Reims 0-0. Liga francuska - 32. kolejka Ligue 1

11 kwietnia na Allianz Riviera odbył się pojedynek 32. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami OGC Nice i Stade Reims. Mecz zakończył się remisem 0-0.

32. kolejka Francja - Ligue 1
2021-04-11 15:00 | Stadion: Allianz Riviera | Arbiter: Jeremy Stinat
OGC Nice
Stade de Reims
0
0

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 starć drużyna Stade Reims (”Remois”) wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę jedenastka OGC Nice (”Orły”) wyszła w zmienionym składzie, za Amine Gouiri wszedł Myziane Maolida. Trener Stade Reims postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł El Toure, a murawę opuścił Boulaye Dia.

W 67. minucie w zespole Stade Reims doszło do zmiany. Arbër Zeneli wszedł za Moussę Doumbię. Po chwili trener OGC Nice postanowił wzmocnić linię napadu i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Ronego Lopesa. Na boisko wszedł Dan Ndoye, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Khéphren Thuram-Ulien zastąpił Pierre'a Leesa.

Jedyną kartkę w meczu dostał El Toure z drużyny gości. Była to 88. minuta starcia.

Mathieu Cafaro82′
74′ Khéphren Thuram-Ulien
Xavier Chavalerin
Morgan Schneiderlin
Marshall Nyasha Munetsi
74′ Marcos Paulo Mesquita Lopes
Nathanaël Mbuku86′
Kasper Dolberg
Boulaye Dia46′
46′ Amine Gouiri
Dario Maresic
74′ Pierre Lees Melou
Derek Kutesa86′
Malik Sellouki
Dion Lopy
Alexis Trouillet
Arbër Zeneli67′
46′ Myziane Maolida
Kaj Sierhuis82′
74′ Dan Ndoye
El Bilal Toure46′ 88′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy OGC Nice żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka ”Remois” w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.