• 6 .AS Monaco (29 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (28 pkt.)
  • 8 .Lille OSC (28 pkt.)

OGC Nice - RC Strasbourg Alsace 0-3 (0-1). Liga francuska - 17. kolejka Ligue 1

5 grudnia na Allianz Riviera odbyło się starcie 17. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami OGC Nice i RC Strasbourg. Mecz zakończył się zwycięstwem RC Strasbourg 3-0. Na stadionie zasiadło 16 220 widzów. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Marcina Bułki z OGC Nice (”Orły”) oraz Karola Fili z RC Strasbourg.

17. kolejka Francja - Ligue 1
2021-12-05 17:00 | Stadion: Allianz Riviera | Widzów: 16220 | Arbiter: Jérémie Pignard
A. Thomasson 84'

Był to pojedynek zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż grały ze sobą czwarta i szósta drużyna Ligue' 1.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 23 pojedynki zespół RC Strasbourg wygrał osiem razy i zanotował sześć porażek oraz dziewięć remisów.

Zespół RC Strasbourg od początku meczu skupił się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników RC Strasbourg w 21. minucie spotkania, gdy Ludovic Ajorque strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Ibrahima Sissoko.

Od 35. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu RC Strasbourg.

Na drugą połowę drużyna OGC Nice wyszła w zmienionym składzie, za Flaviusa Daniliuca, Jordana Lotombę weszli Dante, Youcef Atal. W 47. minucie kartkę dostał Jean-Ricner Bellegarde, zawodnik RC Strasbourg.

Niedługo później trener RC Strasbourg postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Ibrahimę Sissoka. Na boisko wszedł Sanjin Prcić, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 64. minucie Melvin Bard został zastąpiony przez Khéphrena Thuram-Uliena. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Youcefowi Atalowi z zespołu gospodarzy.

W 70. minucie Calvin Stengs został zmieniony przez Amine Gouiri, co miało wzmocnić jedenastkę OGC Nice. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ludovica Ajorque'a na Kevina Gameirę.

Drużyna OGC Nice ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 81. minucie na listę strzelców wpisał się Habibou Diallo. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem strzelonych goli. Przy strzeleniu gola asystował Jean-Ricner Bellegarde.

Na sześć minut przed zakończeniem spotkania kartką został ukarany Pablo Rosario, piłkarz gospodarzy.

Prawie natychmiast Adrien Thomasson wywołał eksplozję radości wśród kibiców RC Strasbourg, zdobywając kolejną bramkę w 84. minucie starcia. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Habibou Diallo.

W 86. minucie Andy Delort został zmieniony przez Evanna Guessanda, co miało wzmocnić jedenastkę OGC Nice. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adriena Thomassona na Dimitriego Liénarda. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-3.

Matz Willy Els Sels
46′ Jordan Lotomba
Frédéric Guilbert
Jean-Clair Dimitri Roger Todibo
Lucas Perrin
45′ 46′ Flavius David Daniliuc
Alexander Djiku
64′ Melvin Michel Maxence Bard
Anthony Caci
84′ Pablo Paulino Rosario
Gerzino Nyamsi
70′ Calvin Stengs
Habibou Mouhamadou Diallo  81′
86′ Andy Delort
Ludovic Ajorque  21′ 45′ 73′
Marcin Bułka
Eiji Kawashima
46′ 66′ Youcef Atal
Marvin Elimbi Gilbert
46′ Bonfim Dante
Karol Fila
Hichem Boudaoui
Nordine Kandil
Morgan Schneiderlin
Dimitri Liénard90′
64′ Khéphren Thuram-Ulien
Sanjin Prcić63′
Lucas Da Cunha
Kevin Gameiro73′
70′ Amine Gouiri
Moïse Dion Sahi
86′ Evann Guessand
Majeed Waris

Drużyna OGC Nice miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę ”Orłom”, natomiast w drugiej dwie. Piłkarze gości obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną mniej.

Zespół OGC Nice w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.