• 6 .FC Lorient (0 pkt.)
  • 7 .FC Metz (0 pkt.)
  • 8 .FC Nantes (0 pkt.)

OGC Nice - RC Strasbourg Alsace 0-2 (0-1). Liga francuska - 37. kolejka Ligue 1

16 maja na Allianz Riviera odbyło się spotkanie 37. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami OGC Nice i RC Strasbourg. Starcie zakończyło się zwycięstwem RC Strasbourg 2-0.

L. Ajorque 2',66'

Drużyna RC Strasbourg przed meczem zajmowała 16. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 mecze zespół RC Strasbourg wygrał siedem razy i zanotował sześć porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy RC Strasbourg w drugiej minucie spotkania, gdy Ludovic Ajorque strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie.

W 26. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Williama Salibę z OGC Nice, a w 38. minucie Adriena Thomassona z drużyny przeciwnej. W 39. minucie za Alexisa Claude'a wszedł Khéphren Thuram-Ulien. A trener RC Strasbourg wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jeana-Ricnera Bellegarde'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Habibou Diallo. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejnego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki RC Strasbourg.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Hichemowi Boudaouiemu z OGC Nice. Była to 58. minuta pojedynku.

W 66. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Ludovic Ajorque z RC Strasbourg. Sytuację bramkową stworzył Frédéric Guilbert.

Na murawie, jak to często zdarzało się OGC Nice w tym sezonie, pojawił się Flavius Daniliuc, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 73. minucie Morgana Schneiderlina. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Eiji Kawashima
80′ Youcef Atal
Frédéric Guilbert
Jean-Clair Dimitri Roger Todibo
Lamine Koné
26′ William Saliba
Alexander Djiku
Hassane Kamara
Anthony Caci
39′ Alexis Claude Maurice
Stefan Mitrović
73′ Marcos Paulo Mesquita Lopes
Adrien Thomasson38′
58′ Hichem Boudaoui
Dimitri Liénard
80′ Amine Gouiri
Jean Eudès Aholou77′
73′ Morgan Schneiderlin
Lionel Jules Carole
73′ Flavius Daniliuc
Jean-Ricner Bellegarde39′
80′ Jordan Lotomba
Adrien Lebeau
Andy Pelmard
Sanjin Prcić
Soudeysse Kari
Mahamé Siby
73′ Malik Sellouki
Ibrahima Sissoko77′
39′ Khéphren Thuram-Ulien
Dion Moise Sahi
80′ Dan Ndoye
Kévin Lucien Zohi

Przewaga drużyny OGC Nice w posiadaniu piłki była ogromna (72 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Piłkarze OGC Nice dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka gospodarzy dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół RC Strasbourg wymienił dwóch graczy.