• 6 .Clermont Foot 63 (8 pkt.)
  • 7 .Olympique Lyon (8 pkt.)
  • 8 .FC Lorient (8 pkt.)

OGC Nice - Olympique Marsylia 3-0 (1-0). Liga francuska - 30. kolejka Ligue 1

20 marca na Allianz Riviera odbyło się starcie 30. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami OGC Nice i Olympique Marsylia. Mecz zakończył się zwycięstwem OGC Nice 3-0.

A. Claude Maurice 90'

Drużyna Olympique Marsylia (”OM”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował piąte miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 38 razy. Drużyna Olympique Marsylia wygrała aż 23 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko dziewięć.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 15. minucie Yuto Nagatomo został zastąpiony przez Hirokiego Sakaiego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników OGC Nice (”Orły”) w 34. minucie spotkania, gdy Khéphren Thuram-Ulien zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Amine Gouiri.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny OGC Nice.

Trener ”OM” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Luis Henrique, a murawę opuścił Jules Ntcham. Trzeba było trochę poczekać, aby trener OGC Nice postanowił bronić wyniku. W 67. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Myziane Maolidę wszedł Youcef Atal, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce OGC Nice utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce OGC Nice udało się strzelić gola i wygrać.

Trzeba było trochę poczekać, aby Amine Gouiri wywołał eksplozję radości wśród kibiców OGC Nice, strzelając kolejnego gola w 74. minucie spotkania. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

W 78. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Duje Caletę-Cara z ”OM”, a w 90. minucie Waltera Beníteza z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Alexis Claude.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

OGC Nice
90′ Walter Daniel Benítez
Pol Mikel Lirola Kosok
 90′ Alexis Claude Maurice
Florian Tristan Mariano Thauvin
 34′ Khéphren Thuram-Ulien
Yuto Nagatomo15′
Morgan Schneiderlin
Jules Olivier Ntcham46′
67′ Myziane Maolida
Pape Alassane Gueye
Kasper Dolberg
Arkadiusz Milik
 74′ Amine Gouiri
Dimitri Payet73′
Yoan Cardinale
Simon Brady Ngapandouetnbu
Robson Alves de Barros
Lucas Perrin
67′ Youcef Atal