• 6 .Olympique Marsylia (52 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (51 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (47 pkt.)

OGC Nice - Nîmes Olympique 2-1 (1-0). Liga francuska - 28. kolejka Ligue 1

3 marca na Allianz Riviera odbył się mecz 28. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami OGC Nice i Nimes. Starcie zakończyło się zwycięstwem OGC Nice 2-1.

L. Landre 50'

Drużyna Nimes przed meczem zajmowała 18. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół OGC Nice (”Orły”) wygrał aż cztery razy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W czwartej minucie na listę strzelców wpisał się Amine Gouiri. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny OGC Nice.

Na drugą połowę zespół OGC Nice wyszedł w zmienionym składzie, za Hichema Boudaouiego wszedł Pierre Lees.

Dopiero w drugiej połowie Loïck Landre wywołał eksplozję radości wśród kibiców Nimes, zdobywając bramkę w 50. minucie pojedynku. Między 54. a 60. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Nimes i jedną drużynie przeciwnej.

W 61. minucie Youcef Atal został zastąpiony przez Kaspra Dolberga. W tej samej minucie w jedenastce OGC Nice doszło do zmiany. Jordan Lotomba wszedł za Flaviusa Daniliuca. Po chwili trener Nimes postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Haris Duljević, a murawę opuścił Moussa Koné.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Nimes doszło do zmiany. Niclas Eliasson wszedł za Yassine Benrahou.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników OGC Nice w 75. minucie spotkania, gdy Alexis Claude strzelił drugiego gola. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Trener OGC Nice wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Khéphrena Thuram-Uliena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Myziane Maolida. Od 79. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Baptiste Reynet
61′ Flavius Daniliuc
Birger Solberg Meling55′
54′ 61′ Youcef Atal
Yassine Benrahou70′
 75′ Alexis Claude Maurice
Lamine Fomba60′
46′ Hichem Boudaoui
Zinedine Ferhat
76′ Myziane Maolida
Renaud Ripart85′
79′ Morgan Schneiderlin
Adrián Andrés Cubas
 4′ Amine Gouiri
Moussa Koné69′
Yoan Cardinale
Amjhad Nazih
Robson Alves de Barros
Gaëtan Paquiez80′
61′ 90′ Jordan Lotomba
Naomichi Ueda80′
Stanley N'Soki
Mattéo Ahlinvi
46′ Pierre Lees Melou
Niclas Eliasson70′
Malik Sellouki
Antoine Valério
76′ Khéphren Thuram-Ulien
Sami Ben Amar
61′ Kasper Dolberg
Haris Duljević69′
Dan Ndoye
Nolan Roux85′

Zawodnicy obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Zespół OGC Nice w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.