OGC Nice - Lille Olympique Sporting Club 1-3 (1-0). Liga - 37. kolejka

W meczu 37. kolejki Ligue 1, który rozegrany został 14 maja, drużyna OGC Nice przegrała z Lille OSC 1-3 (1-0). Pojedynek odbył się na Allianz Riviera w Nicei. Na boisku mogliśmy zobaczyć Marcina Bułkę występującego w OGC Nice.

W  meczu 37. kolejki  Ligue 1, który rozegrany został 14 maja, drużyna OGC Nice przegrała  z Lille OSC  1-3 (1-0). Pojedynek odbył się na Allianz Riviera w Nicei. Na boisku mogliśmy zobaczyć Marcina Bułkę występującego w OGC Nice.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 starć drużyna Lille OSC wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż siedem razy. Osiem meczów zakończyło się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 12. minucie arbiter pokazał kartkę Gabrielowi Gudmundssonowi z Lille OSC.

Nagle piłkarze OGC Nice nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy bramkę zdobył Justin Kluivert. Sytuację bramkową stworzył Hichem Boudaoui.

W 45. minucie kartkę dostał Jordan Lotomba, zawodnik OGC Nice. W tej samej minucie za Edona Zhegrovę wszedł Jonathan Bamba. W tej samej minucie w zespole Lille OSC doszło do zmiany. Domagoj Bradaric wszedł za Gabriela Gudmundssona.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki OGC Nice.

Drużyna Lille OSC wyrównała wynik meczu. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Jonathan David. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Timothy Weah.

W następstwie utraty gola trener OGC Nice postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Hichema Boudaouiego i na pole gry wprowadził napastnika Billala Brahimiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w drużynie OGC Nice doszło do zmiany. Flavius Daniliuc wszedł za Jordana Lotombę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lille OSC w 61. minucie spotkania, gdy Jonathan David zdobył drugą bramkę. W 66. minucie arbiter przyznał kartkę Angelowi Gomesowi z drużyny Lille OSC.

Między 67. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze OGC Nice: Mario Lemina, Pablo Rosario, Amine Gouiri, na ich miejsce weszli: Khephren Thuram, Morgan Schneiderlin, Evann Guessand. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Angela Gomesa, Buraka Yilmaza zajęli: Leny Yoro, Isaac Lihadji. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Lille OSC postanowił bronić wyniku. W drugiej minucie doliczonego czasu meczu postawił na defensywę. Za napastnika Jonathana Davida wszedł Jeremy Pied, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Lille OSC utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce Lille OSC udało się strzelić gola i wygrać. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację minutę później, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Justinowi Kluivertowi i Timothy'emu Weahowi.

Jedenastka OGC Nice ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Lille OSC, strzelając kolejnego gola. W doliczonej piątej minucie starcia wynik na 1-3 podwyższył Timothy Weah. Asystę przy bramce zanotował Isaac Lihadji.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Zawodnicy OGC Nice obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.