• 6 .FC Metz (41 pkt.)
  • 7 .Montpellier HSC (40 pkt.)
  • 8 .Olympique Marsylia (39 pkt.)

OGC Nice - Angers Sporting 3-0 (2-0). Liga francuska - 24. kolejka Ligue 1

W pojedynku 24. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 7 lutego, jedenastka OGC Nice wygrała z Angers Sporting 3-0 (2-0). Starcie odbyło się na Allianz Riviera.

A. Gouiri 83'

Drużyna OGC Nice (”Orły”) przed meczem zajmowała 14. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół ”Orłego” wygrał aż cztery razy, zremisował pięć, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W dziewiątej minucie do własnej bramki trafił zawodnik Angers Sporting Souleyman Doumbia.

Po kwadransie gry kartkę dostał Jean-Clair Todibo z drużyny gospodarzy.

Niedługo później Myziane Maolida wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Orłych”, zdobywając kolejną bramkę w 17. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki asystował Pierre Lees.

W 33. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ibrahima Amadou z Angers Sporting, a w 36. minucie Amine Gouiri z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Kibice Angers Sporting nie mogli już doczekać się wprowadzenia Pierricka Capelle'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Sofiane Boufal. W 62. minucie Ibrahim Amadou zastąpił Lassanę Coulibaly'ego.

W tej samej minucie Angelo Fulgini został zmieniony przez Sadę Thioub, co miało wzmocnić jedenastkę Angers Sporting. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ronego Lopesa na Morgana Schneiderlina. Chwilę później trener OGC Nice postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Dan Ndoye, a murawę opuścił Pierre Lees. W 75. minucie Jimmy Cabot został zmieniony przez Mathiasa Lagego, a za Loïsa Diony'ego wszedł na boisko Mohamed-Ali Cho, co miało wzmocnić drużynę Angers Sporting. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hichema Boudaouiego na Khéphrena Thuram-Uliena.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników OGC Nice w 83. minucie spotkania, gdy Amine Gouiri strzelił trzeciego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Myziane Maolida.

W 87. minucie w drużynie ”Orłego” doszło do zmiany. Robson Bambu wszedł za Jeana-Claira Todibo. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Vincent Manceau
15′ 87′ Jean-Clair Dimitri Roger Todibo
Ibrahim Amadou33′ 62′
65′ Pierre Lees Melou
Jimmy Cabot75′
77′ Hichem Boudaoui
Sofiane Boufal62′
65′ Marcos Paulo Mesquita Lopes
Thomas Mangani
 17′ Myziane Maolida
Angelo Fulgini62′
 83′ 36′ Amine Gouiri
Loïs Diony75′
Yoan Cardinale
Ludovic Butelle
87′ Robson Alves de Barros
Abdoulaye Bamba
Flavius Daniliuc
Antonin Bobichon
Stanley N'Soki
Pierrick Capelle62′
65′ Morgan Schneiderlin
Lassana Coulibaly62′
77′ Khéphren Thuram-Ulien
Farid El Melali
Alexis Trouillet
Mathias Pereira Lage75′
65′ Dan Ndoye
Mohamed-Ali Cho75′

Sada Thioub62′

Zespół Angers Sporting miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom OGC Nice, a piłkarzom gości przyznał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Angers Sporting w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.