Reklama

Reklama

Nowy konkurent dla Milika. Rośnie potencjał ofensywny Olympique Marsylia

Alexis Sanchez rozwiązał kontrakt z Interem Mediolan i jeszcze w tym tygodniu ma zostać zawodnikiem Olympique Marsylia. Na podpis czeka umowa do połowa 2024 roku. Arkadiuszowi Milikowi przybywa kolejny konkurent do miejsca w wyjściowej jedenastce.

W inauguracyjnej kolejce Ligue 1 Arkadiusz Milik znalazł się w podstawowym składzie na mecz Olympique Marsylia - Stade de Reims (4-1). Przebywał na murawie przez 61 minut. Niczym się nie wyróżnił, miał niewielki wkład w wywalczenie kompletu punktów.

Reklama

Widać, że w ostatnich tygodniach Polak zapracował na zaufanie nowego trenera Igora Tudora. Musi jednak potwierdzać swoje walory regularnie, bo w perspektywie startu w fazie grupowej Ligi Mistrzów kadra OM robi się coraz silniejsza.   

Milik z nowym konkurentem. Dwuletni kontrakt dla Sancheza

Jeszcze w tym tygodniu na Stade Velodrome zamelduje się 146-krotny reprezentant Chile Alexis Sanchez. Jak informuje Fabrizio Romano, 33-latek rozwiązał już kontraktInterem Mediolan. Z ekipą wicemistrza Francji zwiąże się dwuletnią umową.     

Sanchez otrzymał tego lata wiele ofert. Do gustu najbardziej przypadła mu ta z Ligue 1. Do tego stopnia, że zgodził się na drastyczną redukcję uposażenia - zamiast siedmiu milionów euro rocznie teraz będzie inkasował tylko trzy miliony. 

Chilijczyk był zawodnikiem Interu przez dwa minione lata. W poprzednim sezonie na niwie klubowej rozegrał w sumie 38 spotkań, zdobył dziewięć bramek i zaliczył pięć asyst.     

ZOBACZ TAKŻE:

Reklama

Reklama

Reklama