Reklama

Reklama

Niskie noty Milika, Polak nie sprostał oczekiwaniom

W meczu rozpoczynającym 35. kolejkę francuskiej Ligue 1 Olympique Marsylia zremisował na własnym stadionie z drużyną Strasbourga 1-1. Tym razem na liście strzelców próżno szukać Arkadiusza Milika, który w protokole zapisał się tylko żółtą kartką, jaką dostał w ostatnich minutach meczu. Francuskie media wystawiły Polakowi kiepskie noty, pisząc wprost, że od tej klasy gracza oczekują więcej.

Milik, który przychodził do Marsylii jako gwiazda, mająca rozwiązać ofensywne problemy tej drużyny, zdążył już w kilku meczach Ligue 1 pokazać, że nie bez przyczyny interesowały się nim takie kluby jak Juventus czy Borussia Dortmund. W barwach Olympique nie zawsze jednak wchodzi na poziom, którego oczekują trenerzy i kibice.

Ligue 1: niskie noty Milika

Nie inaczej było w starciu przeciwko Strasbourgowi, co wytknęli zresztą dziennikarze portalu "hommedumatch.fr". "Od zawodnika tej klasy oczekujemy więcej! Ponownie w doskonałej sytuacji podał piłkę do bramkarza. Był aktywny, pokazywał się partnerom, ale musi zaprezentować więcej konkretów" - czytamy na portalu.

Więcej pobłażliwości mieli dla Milika dziennikarze "maxifoot.fr", którzy argumentowali, że Polak nie dostawał odpowiednich podań od partnerów. Z jednym małym wyjątkiem. "Był aktywny, ale pracował, że koledzy z drużyny nie potrafili dograć mu odpowiedniej piłki. Poza dośrodkowaniem, po których uderzył jednak na dalszy słupek i bramkarz złapał futbolówkę" - ocenili polskiego gracza.

Portal "footmercato.net" ocenił go na zaledwie "4" w dziesięciostopniowej skali podkreślając, że nie był to najlepszy mecz w wykonaniu Milika. Niejako na pocieszenie dodano, że cała drużyna Olympique zagrała po prostu poniżej oczekiwań.

KK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL