• 5 .Stade Rennes FC (36 pkt.)
  • 6 .Olympique Marsylia (32 pkt.)
  • 7 .Racing Club de Lens (31 pkt.)
  • 8 .Angers Sporting Club de l'Ouest (30 pkt.)

Nîmes Olympique - Olympique Marsylia 0-2 (0-0). Liga francuska - 13. kolejka Ligue 1

W spotkaniu 13. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 4 grudnia, zespół Nimes przegrał z Olympique Marsylia 0-2 (0-0). Pojedynek odbył się na Stade des Costières w Nîmes.

V. Germain 84'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Nimes przebywa na dole tabeli zajmując 16. pozycję, za to drużyna Olympique Marsylia (”OM”) zajmując szóste miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół ”OM” wygrał aż trzy razy, a przegrał tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między pierwszą a 44. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olympique Marsylia w 57. minucie spotkania, gdy Darío Benedetto strzelił pierwszego gola. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę zanotował Álvaro González.

W 61. minucie Mattéo Ahlinvi zastąpił Lamine'a Fombę. W tej samej minucie trener Nimes postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Moussa Koné, a murawę opuścił Haris Duljević. A kibice Olympique Marsylia nie mogli już doczekać się wprowadzenia Pape'a Gueyego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Mickaël Cuisance. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejną bramkę.

W 71. minucie boisko opuścili piłkarze ”OM”: Valère Germain, Florian Thauvin, a na ich miejsce weszli Darío Benedetto, Dimitri Payet. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Adriánowi Cubasowi z zespołu gospodarzy. Była to 74. minuta meczu. W 77. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Adrián Cubas osłabiając drużynę gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 74. minucie.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Olympique Marsylia, strzelając kolejnego gola. Na sześć minut przed zakończeniem starcia wynik na 0-2 podwyższył Valère Germain. Przy strzeleniu gola asystował Morgan Sanson.

Między 87. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Nimes: Gaëtan Paquiez, Niclas Eliasson, na ich miejsce weszli: Sofiane Alakouch, Nolan Roux. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Boubacara Kamary, Valentina Rongiera zajęli: Kevin Strootman, Luis Henrique. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Hiroki Sakai
44′ Loïck Landre
Álvaro González Soberón44′
Florian Miguel
Duje Caleta-Car40′
90′ Gaëtan Paquiez
Jordan Amavi1′
74′ 77′ Adrián Andrés Cubas
Valentin Rongier87′
Zinedine Ferhat
Morgan Sanson
61′ Mattéo Ahlinvi
Mickaël Cuisance21′ 69′
90′ Niclas Eliasson
Boubacar Kamara87′
Renaud Ripart
Darío Ismael Benedetto  57′ 71′
61′ Haris Duljević
Dimitri Payet71′
Amjhad Nazih
Yohann Pelé
90′ Sofiane Alakouch
Leonardo Julián Balerdi Rossa
Kelyan Guessoum
Yuto Nagatomo
61′ Lamine Fomba
Pape Alassane Gueye69′
Sidy Sarr
Kevin Strootman87′
Nassim Chadli
Marley Aké
61′ Moussa Koné
Valère Germain71′  84′
Marco Ludivin Majouga
Florian Thauvin71′
90′ Nolan Roux
Luis Henrique Tomaz de Lima87′

Drużyna Olympique Marsylia była w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Nimes, a zawodnikom gości pokazał cztery żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna ”OM” w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.