• 6 .Olympique Marsylia (32 pkt.)
  • 7 .Angers Sporting Club de l'Ouest (30 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (28 pkt.)

Nîmes Olympique - Lille OSC 0-1 (0-1). Liga francuska - 19. kolejka Ligue 1

W starciu 19. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 9 stycznia, zespół Nimes przegrał z Lille OSC 0-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Stade des Costières w Nîmes.

B. Yılmaz 29'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Nimes znajduje się na dole tabeli zajmując 20. miejsce, za to drużyna Lille OSC (”Mastify”) zajmując trzecią pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Lille OSC wygrał dwa razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 19. minucie sędzia pokazał kartkę Domagojowi Bradariciowi z ”Mastifów”.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lille OSC w 29. minucie spotkania, gdy Burak Yilmaz strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

W 34. minucie arbiter ukarał kartką Boubakary'ego Soumarégo, piłkarza gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Lille OSC.

Trener Lille OSC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Boubakary'ego Soumarégo. Na boisko wszedł Renato Sanches, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Domagoj Bradarić został zastąpiony przez Reinilda.

Trener Nimes postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Niclasa Eliassona i na pole gry wprowadził napastnika Harisa Duljevicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 75. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Nimes: Lamine Fomba, Anthony Briançon, Nolan Roux, na ich miejsce weszli: Mattéo Ahlinvi, Moussa Koné, Kelyan Guessoum. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Buraka Yilmaza, Timothy'ego Weaha, Benjamina Andrégo zajęli: Jonathan David, Isaac Lihadji, Xeka. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Xeka z zespołu gości. Była to 90. minuta meczu.

Tiago Emanuel Embalo Djaló
83′ Anthony Briançon
Nanitamo Jonathan Ikoné
70′ Niclas Eliasson
Jonathan Bamba
76′ Lamine Fomba
Domagoj Bradarić19′ 65′
Renaud Ripart
Boubakary Soumaré34′ 65′
83′ Nolan Roux
Burak Yilmaz  29′ 75′
Amjhad Nazih
Lucas Chevalier
Patrick Burner
Ismail Bouleghcha
83′ Kelyan Guessoum
Reinildo Isnard Mandava65′
Gaëtan Paquiez
Miguel Ângelo da Silva Rocha85′ 90′
76′ Mattéo Ahlinvi
Cheikh Ahmet Tidian Niasse
Lucas Buadés
Eugenio Pizzuto Puga
70′ Haris Duljević
Renato Sanches65′
83′ Moussa Koné
Jonathan Christian David75′
Marco Ludivin Majouga
Isaac Lihadji76′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Lille OSC pokazał trzy żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Lille OSC w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.