• 5 .FC Metz (41 pkt.)
  • 6 .Racing Club de Lens (40 pkt.)
  • 7 .Olympique Marsylia (38 pkt.)
  • 8 .Stade Rennes FC (38 pkt.)

Nîmes Olympique - Girondins Bordeaux 2-0 (1-0). Liga francuska - 26. kolejka Ligue 1

21 lutego na Stade des Costières w Nîmes odbyło się spotkanie 26. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Nimes i Bordeaux. Mecz zakończył się zwycięstwem Nimes 2-0.

R. Ripart 71'

Drużyna Nimes przed meczem zajmowała 19. pozycję w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Bordeaux (”Żyrondyści”) wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Nimes w 14. minucie spotkania, gdy Birger Solberg strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Zinedine Ferhat.

Trener Nimes postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 36. minucie na plac gry wszedł Niclas Eliasson, a murawę opuścił Anthony Briançon. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Nimes.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Bordeaux: Samuelowi Kalu w 49. i Yacine'owi Adlemu w 53. minucie. W 58. minucie Moussa Koné został zastąpiony przez Karima Aribiego.

W tej samej minucie w drużynie Nimes doszło do zmiany. Patrick Burner wszedł za Sofiane'a Alakoucha. A kibice Bordeaux nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nicolasa de Préville'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Samuel Kalu. W 62. minucie w zespole ”Żyrondystów” doszło do zmiany. Amadou Traore wszedł za Enocka Kwatenga.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Loris Benito osłabiając tym samym drużynę ”Żyrondystów”.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Nimes, strzelając kolejnego gola. W 71. minucie na listę strzelców wpisał się Renaud Ripart. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Niclas Eliasson.

Między 77. a 78. minutą, boisko opuścili piłkarze Bordeaux: Hatem Ben Arfa, Yacine Adli, Hwang Ui-jo, na ich miejsce weszli: Mehdi Zerkane, Maxime Poundjé, Jimmy Briand. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Karima Aribiego, Yassine Benrahou zajęli: Haris Duljević, Mattéo Ahlinvi. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia arbiter przyznał żółtą kartkę Mehdiemu Zerkanemu z ”Żyrondystów”. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Benoît Costil
58′ Sofiane Alakouch
Enock Kwateng62′
36′ Anthony Briançon
Edson André Sitoe
Florian Miguel
Laurent Koscielny
 14′ Birger Solberg Meling
Loris Benito68′
77′ Yassine Benrahou
Yacine Adli53′ 78′
Lamine Fomba
Rémi Oudin
Zinedine Ferhat
Samuel Kalu49′ 61′
 71′ Renaud Ripart
Jean Michaël Seri
Kelyan Guessoum
Hatem Ben Arfa78′
58′ Moussa Koné
Ui-jo Hwang78′
Amjhad Nazih
Gaëtan Poussin
58′ Patrick Burner
Vukašin Jovanović
Gaëtan Paquiez
Maxime Poundjé78′
Naomichi Ueda
Tom Lacoux
77′ Mattéo Ahlinvi
Mehdi Zerkane78′ 87′
36′ Niclas Eliasson
Dilane Bakwa
58′ 77′ Karim Aribi
Jimmy Briand78′
77′ Haris Duljević
Nicolas de Préville61′

Amadou Traore62′

Przewaga zespołu Bordeaux w posiadaniu piłki była ogromna (71 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Sędzia nie ukarał zawodników Nimes żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy żółte oraz jedną czerwoną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.