• 5 .Angers Sporting Club de l'Ouest (11 pkt.)
  • 6 .FC Nantes (10 pkt.)
  • 7 .Montpellier HSC (9 pkt.)
  • 8 .FC Lorient (9 pkt.)

Nîmes Olympique - AS Saint-Etienne 0-2 (0-1). Liga francuska - 31. kolejka Ligue 1

4 kwietnia na Stade des Costières w Nîmes odbył się mecz 31. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Nimes i AS-u Saint-Etienne. Starcie zakończyło się zwycięstwem AS-u Saint-Etienne 2-0.

D. Bouanga 66'

Było to spotkanie drużyn broniących się przed spadkiem. Spotkała się 18. i 16. jedenastka Ligue' 1.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna AS-u Saint-Etienne wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 11. minucie arbiter pokazał kartkę Sofiane'owi Alakouchowi, piłkarzowi Nimes.

Trzeba było trochę poczekać, aby Wahbi Khazri wywołał eksplozję radości wśród kibiców AS-u Saint-Etienne, strzelając gola w 23. minucie meczu. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Charles Abi.

Od 37. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki AS-u Saint-Etienne.

Trener Nimes postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Yassine Benrahou, a murawę opuścił Niclas Eliasson. W tej samej minucie Sofiane Alakouch został zmieniony przez Patricka Burnera.

A kibice AS-u Saint-Etienne nie mogli już doczekać się wprowadzenia Romaina Hamoumę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Wahbi Khazri. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kolejnego gola.

Zespół Nimes ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 66. minucie wynik na 0-2 podwyższył Denis Bouanga. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Mahdi Camara.

Między 73. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Nimes: Lucas Deaux, Kelyan Guessoum, Moussa Koné, na ich miejsce weszli: Haris Duljević, Anthony Briançon, Karim Aribi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Adila Aouchiche'a, Denisa Bouangi zajęli: Lucas Gourna-Douath, Kévin Monnet-Paquet. Na kwadrans przed zakończeniem starcia kartkę dostał Denis Bouanga z zespołu gości. W 87. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 89. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Nimes: Harisowi Duljeviciowi i Anthony'emu Briançonowi. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Etienne Green
11′ 59′ Sofiane Alakouch
Mathieu Debuchy
Naomichi Ueda
Harold Moukoudi
73′ Kelyan Guessoum
Pape Abou Cissé
Birger Solberg Meling
Miguel Ángel Trauco Saavedra
73′ Lucas Deaux
Charles Nathan Abi59′
59′ Niclas Eliasson Santana
Mahdi Camara
Zinedine Ferhat
Adil Aouchiche83′
87′ (k.) 37′ Renaud Ripart
Denis Athanase Bouanga  66′ 76′ 83′
43′ Adrián Andrés Cubas
Yvan Neyou Noupa63′
83′ Moussa Koné
Wahbi Khazri  23′ 45′ 59′
Lucas Lionel Dias
Nabil Ouennas
73′ 89′ Anthony Briançon
Gabriel Moisés Antunes da Silva
59′ Patrick Julien Burner
Zaydou Youssouf59′
59′ Yassine Benrahou
Romain Hamouma59′
83′ Karim Aribi
Anthony Modeste
73′ 89′ Haris Duljević
Kévin Monnet-Paquet83′

Sędzia ukarał żółtymi kartkami pięciu piłkarzy Nimes. Pokazał im trzy żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gości otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.