• 5 .Olympique Marsylia (23 pkt.)
  • 6 .Angers Sporting Club de l'Ouest (22 pkt.)
  • 7 .RC Strasbourg Alsace (19 pkt.)
  • 8 .AS Monaco (19 pkt.)

Montpellier HSC - Racing Club de Lens 1-0 (0-0). Liga francuska - 10. kolejka Ligue 1

17 października na Stade de la Mosson odbyło się spotkanie 10. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Montpellier HSC i RC Lens. Mecz zakończył się zwycięstwem Montpellier HSC 1-0. Na stadionie zasiadło 12 474 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Przemysława Frankowskiego występującego w RC Lens.

10. kolejka Francja - Ligue 1
2021-10-17 17:00 | Stadion: Stade de la Mosson | Widzów: 12474 | Arbiter: Florent Batta
Montpellier HSC
Racing Club de Lens
1
0
S. Mavididi 48'

Drużyna RC Lens bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował drugie miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 26 pojedynków drużyna RC Lens wygrała 14 razy i zanotowała siedem porażek oraz pięć remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Christopherowi Woohowi z RC Lens. Była to 29. minuta spotkania.

Dopiero w drugiej połowie Stephy Mavididi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Montpellier HSC (”MHSC”), zdobywając bramkę w 48. minucie starcia. Sytuację bramkową stworzył Téji Savanier.

W 58. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jorisa Chotarda z Montpellier HSC, a w 62. minucie Davida Costę z drużyny przeciwnej. W 65. minucie David Costa został zastąpiony przez Corentina Jeana. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie RC Lens doszło do zmiany. Wesley Saïd wszedł za Arnauda Kalimuendo-Muingę.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Montpellier HSC: Maxime'owi Esteve'owi w 67. i Jordanowi Ferriemu w 68. minucie. Po chwili trener ”MHSC” postanowił bronić wyniku. W 76. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Valère'a Germaina wszedł Mihailo Ristić, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom RC Lens: Corentinowi Jeanowi w 77. i Wesleyowi Saïdowi w 81. minucie.

W 83. minucie Florent Mollet został zmieniony przez Nicholasa Gioacchiniego, co miało wzmocnić zespół Montpellier HSC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Christophera Wooha na Charles'a Bolego. W 86. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Jordan Ferri, osłabiając drużynę Montpellier HSC. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 68. minucie. Na murawie, jak to często zdarzało się RC Lens w tym sezonie, pojawił się Deiver Machado, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 88. minucie Jonathana Claussa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Jonathan Gradit
67′ Maxime Esteve
Christopher Maurice Wooh29′ 84′
Mamadou Sakho
Kevin Danso
Nicolas Louis Marcel Cozza
Jonathan Clauss88′
68′ 86′ Jordan Ferri
Cheick Oumar Doucouré
83′ Florent Mollet
Seko Fofana
 48′ Stephy Alvaro Mavididi
Przemysław Frankowski
58′ Joris Chotard
David Pereira da Costa62′ 65′
Téji Tedy Savanier
Florian Sotoca
76′ Valère Germain
Arnaud Kalimuendo-Muinga66′
Matis Carvalho
Wuilker Fariñez Aray
76′ Mihailo Ristić
Samba Sow
83′ Nicholas Gioacchini
Jonathan Varane
Béni Makouana
Corentin Jean65′ 77′
Sepe Elye Wahi
Wesley Saïd66′ 81′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna RC Lens w drugiej połowie dokonała czterech zmian.