Montpellier HSC - Paris Saint-Germain 0-4 (0-3). Liga - 37. kolejka

W spotkaniu 37. kolejki Ligue 1, które rozegrane zostało 14 maja, zespół Montpellier HSC skompromitował się z PSG 0-4 (0-3). Mecz odbył się na Stade de la Mosson.

W  spotkaniu 37. kolejki  Ligue 1, które rozegrane zostało 14 maja, zespół Montpellier HSC skompromitował się  z PSG  0-4 (0-3). Mecz odbył się na Stade de la Mosson.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Jedenastka PSG wygrała aż 13 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Lionel Messi wywołał eksplozję radości wśród kibiców PSG, strzelając gola w szóstej minucie starcia. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Kylian Mbappe.

Drużyna Montpellier HSC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka PSG, zdobywając kolejną bramkę. W 20. minucie Lionel Messi ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 0-2. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny pomógł Kylian Mbappe.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy PSG w 26. minucie spotkania, gdy Angel Di Maria strzelił trzeciego gola. W 34. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Andera Herrerę z PSG, a w 42. minucie Arnauda Souqueta z drużyny przeciwnej.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 53. minucie Stephy Mavididi został zastąpiony przez Valere'a Germaina. W tej samej minucie w jedenastce Montpellier HSC doszło do zmiany. Nicholas Gioacchini wszedł za Thulera.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników PSG w 60. minucie spotkania, gdy Kylian Mbappe zdobył z karnego czwartą bramkę. Niedługo później trener PSG postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Andera Herrerę. Na boisko wszedł Edouard Michut, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Między 68. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy PSG: Georginio Wijnaldum, Thilo Kehrer, Juan Bernat, Angel Di Maria, na ich miejsce weszli: Xavi Simons, Achraf Hakimi, Nuno Mendes, Djeidi Gassama. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Sachy Delaye, Arnauda Souqueta, Florenta Molleta zajęli: Ambroise Oyongo, Salomon Sambia, Leo Leroy. Od 70. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom PSG i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-4.

Zespół PSG zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 13 celnych strzałów.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom PSG, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy Montpellier HSC otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.