• 5 .Racing Club de Lens (56 pkt.)
  • 6 .Olympique Marsylia (56 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (54 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (47 pkt.)

Montpellier HSC - Olympique Marsylia 3-3 (1-2). Liga francuska - 32. kolejka Ligue 1

W starciu 32. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 10 kwietnia, drużyna Montpellier HSC zremisowała z Olympique Marsylia 3-3 (1-2). Mecz odbył się na Stade de la Mosson.

L. Perrin 71'

Drużyna Olympique Marsylia (”OM”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował szóstą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 36 razy. Drużyna Olympique Marsylia wygrała aż 17 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko dziewięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Już w pierwszych sekundach spotkania na listę strzelców wpisał się Andy Delort. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Jordan Ferri.

W ósmej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Florenta Molleta z Montpellier HSC (”MHSC”), a w 40. minucie Floriana Thauvina z drużyny przeciwnej.

Piłkarze Olympique Marsylia nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 43. minucie Arkadiusz Milik wyrównał wynik meczu. W zdobyciu bramki pomógł Boubacar Kamara.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników ”OM” w 45. minucie spotkania, gdy Pape Gueye strzelił drugiego gola.

Piłkarze gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 47. minucie bramkę wyrównującą zdobył Gaëtan Laborde. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Asystę przy golu ponownie zaliczył Jordan Ferri.

W 54. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Álvara Gonzáleza, piłkarza Olympique Marsylia. Po godzinie gry czerwoną kartkę obejrzał Duje Caleta-Car, tym samym zespół gości musiał znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. W 64. minucie za Luisa Henriquego wszedł Lucas Perrin.

Trzeba było trochę poczekać, aby Lucas Perrin wywołał eksplozję radości wśród kibiców Olympique Marsylia, zdobywając kolejną bramkę w 71. minucie pojedynku. Bramka padła po podaniu Dimitriego Payeta.

W 76. minucie żółtą kartkę dostał Jordan Ferri z ”MHSC”. Trener ”MHSC” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jorisa Chotarda. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy. Murawę musiał opuścić Jordan Ferri. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującą bramkę. W 79. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Sepe Wahi, Arnaud Souquet, a na ich miejsce weszli Stephy Mavididi, Salomon Sambia.

Chwilę później trener Olympique Marsylia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Mickaël Cuisance, a murawę opuścił Dimitri Payet. Między 86. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Montpellier HSC: Nicolas Cozza, Florent Mollet, na ich miejsce weszli: Mihailo Ristić, Petar Szkuletić. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Arkadiusza Milika, Floriana Thauvina zajęli: Darío Benedetto, Jules Ntcham.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Gaëtan Laborde ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 3-3. Asystę zanotował Arnaud Souquet.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-3.

Steve Mandanda
79′ Salomon Junior Sambia
Leonardo Julián Balerdi Rossa
Vitorino Hilton da Silva
Duje Caleta-Car62′
Daniel Congré
Álvaro González Soberón54′
86′ Nicolas Louis Marcel Cozza
Boubacar Kamara
8′ 86′ Florent Mollet
Pol Mikel Lirola Kosok
Téji Savanier
Florian Thauvin40′ 89′
76′ 79′ Jordan Ferri
Dimitri Payet82′
 47′, 90′ Gaëtan Laborde
Pape Alassane Gueye  45′
 1′ Andy Delort
Luis Henrique Tomaz de Lima64′
79′ Stephy Alvaro Mavididi
Arkadiusz Milik  43′ 89′
Dimitry Bertaud
Simon Brady Ngapandouetnbu
86′ Mihailo Ristić
Lucas Perrin64′  71′
79′ Arnaud Souquet
Ugo Bertelli
Pedro Filipe Teodósio Mendes
Mickaël Cuisance82′
79′ Joris Chotard
Saîf-Eddine Khaoui
Keagan Dolly
Jules Olivier Ntcham89′
Damien Vincent Denis Le Tallec
Darío Ismael Benedetto89′
86′ Petar Szkuletić
Valère Germain
79′ Sepe Elye Wahi
Cheikh Ahmadou Bamba Mbacke Dieng

Arbiter przyznał dwie żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gości, natomiast piłkarzom ”MHSC” pokazał dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół ”OM” w drugiej połowie wymienił czterech graczy.