• 5 .Montpellier HSC (31 pkt.)
  • 6 .AS Monaco (29 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (28 pkt.)
  • 8 .Lille OSC (28 pkt.)

Montpellier HSC - Clermont Foot 63 1-0 (1-0). Liga francuska - 17. kolejka Ligue 1

W starciu 17. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 5 grudnia, drużyna Montpellier HSC wygrała z Clermont 63 1-0 (1-0). Mecz na Stade de la Mosson obejrzało 9 643 widzów.

17. kolejka Francja - Ligue 1
2021-12-05 15:00 | Stadion: Stade de la Mosson | Widzów: 9643 | Arbiter: Florent Batta
Montpellier HSC
Clermont Foot 63
1
0
E. Wahi 28'

Zespół Clermont 63 przed meczem zajmował 17. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedynego gola meczu strzelił Sepe Wahi dla drużyny Montpellier HSC (”MHSC”). Bramka padła w tej samej minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Florent Mollet.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Stephy'emu Mavididiemu z jedenastki gospodarzy. Była to 38. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Montpellier HSC.

W 50. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Salomona Sambię z Montpellier HSC, a w 51. minucie Salisa Sameda z drużyny przeciwnej. W 66. minucie za Jasona Berthomiera wszedł Saîf-Eddine Khaoui.

W tej samej minucie w drużynie Clermont 63 doszło do zmiany. Alidu Seidu wszedł za Jodela Dossou. A kibice ”MHSC” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nicholasa Gioacchiniego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Florent Mollet. W 69. minucie w zespole Montpellier HSC doszło do zmiany. Valère Germain wszedł za Sepe'a Wahiego.

Po chwili trener Clermont 63 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Jim Ngowet, a murawę opuścił Arial Mendy. W 79. minucie Salomon Sambia został zmieniony przez Arnauda Souqueta, a za Stephy'ego Mavididiego wszedł na boisko Béni Makouana, co miało wzmocnić jedenastkę Montpellier HSC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mohameda Baya na Jordana Tella oraz Akima Zedadkę na Aboubakara Sidibégo. Od 89. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Ouparine Djoco
50′ 79′ Salomon Junior Sambia
Salis Abdul Samed51′
68′ Florent Mollet
Jodel Dossou66′
38′ 80′ Stephy Alvaro Mavididi
Arial Benabent Mendy78′
89′ Joris Chotard
Johan Gastien90′
Téji Tedy Savanier
Jason Berthomier66′
 28′ 69′ Sepe Elye Wahi
Karim Mohamed
79′ Arnaud Souquet
Alidu Seidu66′
Mathías Sebastián Suárez Suárez
Jonathan Damián Iglesias Abreu
Léo Leroy
Saîf-Eddine Khaoui66′
69′ Valère Germain
Jim Émilien Ngowet Allevinah78′
68′ Nicholas Gioacchini
Aboubakar Sidibé85′
80′ Béni Makouana
Jordan Tell85′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Drużyna Montpellier HSC w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.