• 5 .Angers Sporting Club de l'Ouest (11 pkt.)
  • 6 .Clermont Foot 63 (9 pkt.)
  • 7 .FC Lorient (9 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (8 pkt.)

Montpellier HSC - AS Saint-Etienne 1-2 (1-1). Liga francuska - 35. kolejka Ligue 1

W pojedynku 35. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 2 maja, drużyna Montpellier HSC przegrała z AS-em Saint-Etienne 1-2 (1-1). Spotkanie odbyło się na Stade de la Mosson.

M. Debuchy 50'

Zespół AS-u Saint-Etienne przed meczem zajmował 14. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 29 meczów jedenastka AS-u Saint-Etienne wygrała 15 razy i zanotowała 10 porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Montpellier HSC (”MHSC”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W szóstej minucie bramkę zdobył Andy Delort. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Florent Mollet.

Zespół gości nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Romain Hamouma. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Denis Bouanga.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 47. minucie sędzia pokazał kartkę Gabrielowi Silvie z AS-u Saint-Etienne.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AS-u Saint-Etienne w 50. minucie spotkania, gdy Mathieu Debuchy strzelił drugiego gola. Przy zdobyciu bramki pomagał Mahdi Camara.

Kibice Montpellier HSC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Stephy'ego Mavididiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie dziewięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Sepe Wahi. W 64. minucie Joris Chotard zastąpił Keagana Dollya. Po chwili trener AS-u Saint-Etienne postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Kévin Monnet-Paquet, a murawę opuścił Arnaud Nordin.

Między 75. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze AS-u Saint-Etienne: Romain Hamouma, Wahbi Khazri, Denis Bouanga, na ich miejsce weszli: Adil Aouchiche, Zaydou Youssouf, Charles Abi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Clémenta Vidala, Gaëtana Laborde'a zajęli: Samy Benchama, Petar Szkuletić. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Montpellier HSC: Samy'emu Benchamie w 80. minucie i Keaganowi Dollyowi w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Mathieu Debuchy  50′
75′ Clément Vidal
Harold Moukoudi
Daniel Congré
Pape Abou Cissé
Nicolas Louis Marcel Cozza
Gabriel Moisés Antunes da Silva47′
64′ Joris Chotard
Mahdi Camara
86′ Gaëtan Laborde
Arnaud Dominique Nordin72′
64′ Sepe Elye Wahi
Denis Athanase Bouanga89′
Damien Vincent Denis Le Tallec
Lucas Gourna-Douath
Florent Mollet
Wahbi Khazri89′
 6′ Andy Delort
Romain Hamouma  16′ 75′
Dimitry Bertaud
Stefan Bajic
Maxime Esteve
Timothee Kolodziejczak
75′ 80′ Samy Benchamma
Nelson Alpha Sissoko
64′ 90′ Keagan Dolly
Saidou Sow
Salomon Junior Sambia
Adil Aouchiche75′
64′ Stephy Alvaro Mavididi
Zaydou Youssouf89′
86′ Petar Szkuletić
Charles Nathan Abi89′
Il-Lok Yun
Kévin Monnet-Paquet72′

Maxence Rivera

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom AS-u Saint-Etienne przyznał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.