• 6 .FC Metz (41 pkt.)
  • 7 .Montpellier HSC (40 pkt.)
  • 8 .Olympique Marsylia (39 pkt.)

Montpellier HSC - AS Monaco 2-3 (0-2). Liga francuska - 20. kolejka Ligue 1

W starciu 20. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 15 stycznia, zespół Montpellier HSC przegrał z AS Monaco 2-3 (0-2). Spotkanie odbyło się na Stade de la Mosson.

W. Ben Yedder 35',61'

Drużyna AS Monaco bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował czwarte miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 37 meczów jedenastka AS Monaco wygrała 22 razy i zanotowała dwie porażki oraz 13 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Youssoufowi Fofanie z AS Monaco. Była to 18. minuta spotkania.

Trzeba było trochę poczekać, aby Kevin Volland wywołał eksplozję radości wśród kibiców AS Monaco, zdobywając bramkę w 24. minucie starcia. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Zespół gospodarzy (”MHSC”) ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka AS Monaco, strzelając kolejnego gola. W 35. minucie trafił Wissam Ben Yedder. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Caio Henrique.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 54. minucie Mihailo Ristić został zmieniony przez Sepe'a Wahiego. W tej samej minucie w drużynie ”MHSC” doszło do zmiany. Téji Savanier wszedł za Damiena Le Talleca.

W 59. minucie kartkę otrzymał Ruben Aguilar z jedenastki gości.

W 61. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Wissam Ben Yedder z AS Monaco.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Sepe Wahi. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Gaëtan Laborde. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Andy Delort. Przy zdobyciu bramki pomagał Florent Mollet.

W 70. minucie w drużynie AS Monaco doszło do zmiany. Aleksandr Gołowin wszedł za Sofiane'a Diopa. Na murawie, jak to często zdarzało się AS Monaco w tym sezonie, pojawił się Fodé Ballo, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 80. minucie Rubena Aguilara. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W tej samej minucie w zespole AS Monaco doszło do zmiany. Stevan Jovetić wszedł za Wissama Ben Yeddera.

A kibice ”MHSC” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Stephy'ego Mavididiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie aż cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Gaëtan Laborde. Między 83. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Montpellier HSC i jedną drużynie przeciwnej. W 83. minucie Jordan Ferri został zmieniony przez Jorisa Chotarda, co miało wzmocnić zespół Montpellier HSC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Caia Henriquego na Chrislaina Matsimę oraz Kevina Vollanda na Axela Disasiego.

Drużynie Montpellier HSC zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki AS Monaco.

Benoît Badiashile Mukinayi
54′ Mihailo Ristić
Caio Henrique Oliveira Silva90′
Pedro Filipe Teodósio Mendes
Youssouf Fofana18′
54′ Damien Vincent Denis Le Tallec
Ruben Aguilar59′ 80′
Florent Mollet
Sofiane Diop70′
83′ Jordan Ferri
Aurélien Tchouaméni
82′ Gaëtan Laborde
Kevin Volland  24′ 90′
 69′ Andy Delort
Chrislain Matsima90′
83′ 83′ Joris Chotard
Aleksandr Gołowin70′
54′ 90′ Téji Savanier
Eliot Matazo
82′ Stephy Alvaro Mavididi
Willem Geubbels
54′  64′ Sepe Elye Wahi
Stevan Jovetić80′
Il-Lok Yun
Pietro Pellegri

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Zespół Montpellier HSC w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.