• 6 .FC Nantes (17 pkt.)
  • 7 .Olympique Lyon (16 pkt.)
  • 8 .Stade Rennes FC (15 pkt.)

Metz - PSG 0-2. Marcin Bułka zadebiutował w bramce paryżan

19-letni Marcin Bułka udanie zadebiutował w Paris Saint-Germain! Polski bramkarz zachował czyste konto, a mistrzowie Francji wygrali wyjazdowe starcie czwartej kolejki Ligue 1 z Metz 2-0.

Ligue 1 - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Gdy Polak przechodził z Chelsea do PSG, był dopiero czwartym bramkarzem, bo w klubie wciąż byli: Gigi Buffon, Alphonse Areola i Kevin Trapp. Buffon powrócił jednak do Juventusu, Trapp do Eintrachtu Frankfurt i Bułka został pierwszym zmiennikiem.

PSG poszukiwał doświadczonego bramkarza i ma nim zostać Keylor Navas z Realu Madryt, ale dzisiaj trener Thomas Tuchel zdecydował się wystawić między słupkami Polaka.

Tuchel przyznał, że posadził Areolę na ławce, bo trwają negocjacje w sprawie transferu bramkarza. Areola miałby trafić do Realu Madryt, gdzie byłby zmiennikiem Thibaut Courtois. Navas nie chce się pogodzić z pełnieniem takiej roli, dlatego mocno naciska na "Królewskich", aby pozwolili mu odejść.

Bułka przez ostatnie trzy lata był bramkarzem Chelsea, do której trafił z Escoli Varsovia. W "The Blues" najpierw bronił w drużynie do lat 18, a od lipca 2017 roku w ekipie U-23. Do PSG trafił na zasadzie wolnego transferu i podpisał dwuletni kontrakt, obowiązujący do 30 czerwca 2021 roku.

Paryżanie szybko objęli prowadzenie. Mamadou Fofana sfaulował w polu karnym Juana Bernata i sędzia odgwizdał "jedenastkę", którą wykorzystał Angel Di Maria. Bramkarz gospodarzy rzucił się w prawą stronę, a Argentyńczyk strzelił w przeciwną.

Bliski podwyższenia na 2-0 był Idrissa Gueye, ale piłka po jego uderzeniu głową odbiła się od poprzeczki.

Mistrzowie Francji dyktowali warunki, choć grali poważnie osłabieni w ofensywie, bo oprócz czekającego na transfer Neymara, nie mogą grać także Kylian Mbappe i Edinson Cavani. Obaj doznali kontuzji w poprzednim spotkaniu Ligue 1 z Toulouse (4-0).

Krótko przed przerwą zaliczkę faworytów podwoił Eric Maxim Choupo-Moting. Drugi gol też padł po stałym fragmencie gry. Tym razem z wolnego piłkę w pole karne wrzucił Marco Verratti, a kameruński napastnik głową pokonał Alexandre Oukidję.

Bramkarz uratował miejscowych w 67. minucie, gdy sparował na róg piłkę po strzale Angela Di Marii.

Bułka nie miał wielu okazji, żeby się wykazać, bo gospodarze rzadko atakowali i oddali tylko dwa celne strzały. Najgroźniej pod jego bramką było w 79. minucie, gdy kąśliwy strzał z wolnego oddał Farid Boulaya, ale Polak odbił piłkę.

Metz - PSG 0-2 (0-2)

0-1 Angel Di Maria (11. z karnego)

0-2 Eric Maxim Choupo-Moting (43.)

Zobacz raport z meczu Metz - PSG

4. kolejka Francja - Ligue 1
2019-08-30 20:45 | Stadion: Stade Saint-Symphorien | Widzów: 18845 | Arbiter: F. Schneider
Thiago Silva
82′ Farid Boulaya
Pablo Sarabia García
Opa Nguette
Angel Di Maria  11′ (k.)
70′ Renaud Cohade
Adil Aouchiche65′
27′ 59′ Mamadou Fofana
Presnel Kimpembe
59′ Victorien Angban