• 6 .FC Lorient (13 pkt.)
  • 7 .Olympique Lyon (12 pkt.)
  • 8 .AS Monaco (11 pkt.)

Maciej Rybus z asystą dla Olympique Lyon

Maciej Rybus zaliczył pierwszą asystę w lidze francuskiej, a jego zespół, Olympique Lyon, pokonał 5-1 Montpellier HSC. Mario Balotelli i spółka z Nicei rozprawili się z AS Monaco Kamila Glika, wygrywając 4-0.

Rybus zbiera coraz lepsze recenzje we Francji. W środowym meczu szóstej kolejki Ligue 1 znalazł się w wyjściowym składzie Olympique.

Niespodziewanie pierwszą bramkę zdobyli goście, ale potem mecz należał do drużyny Polaka.

W 42. minucie Rybus asystował przy bramce na 2-1 autorstwa Corentina Tolisso. Piłkarz reprezentacji Polski popisał się precyzyjnym dośrodkowaniem z rzutu rożnego na głowę partnera z drużyny.

Polak grał do 72. minuty, kiedy zastąpił go Rachid Ghezzal.

Udanego wieczoru nie miał Kamil Glik i jego koledzy z drużyny. AS Monaco zostało rozbite na wyjeździe 0-4 przez lidera, OGC Nice.

Dwa razy do bramki zespołu Polaka trafił Mario Balotelli, a raz Paul Baysse i Alassane Plea. SuperMario wraca do formy, o czym przekonał się Glik i spółka w defensywie Monaco.

Cały mecz w barwach Girondins Bordeaux rozegrał Igor Lewczuk, a jego ekipa wygrała pewnie na wyjeździe 3-0 z FC Metz.

Również Mariusz Stępiński zagrał 90 minut dla FC Nantes w zremisowanym 0-0 meczu z AS Saint-Etienne.

Ligue 1: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz