• 6 .Clermont Foot 63 (9 pkt.)
  • 7 .FC Lorient (9 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (8 pkt.)

Lille z pierwszym w historii Superpucharem Francji

Piłkarze Lille OSC, aktualni mistrzowie Francji, sięgnęli po krajowy Superpuchar. W decydującym boju pokonali Paris Saint-Germain 1-0. Jedyną bramkę spotkania jeszcze przed przerwą zdobył Xeka.

Mecz rozegrano w Tel Awiwie. Poziom rywalizacji nie zachwycił. Oba zespoły wystąpiły w rezerwowych składach, choć znacznie bardziej przetrzebioną jedenastkę wystawili paryżanie.

Superpuchar Francji: PSG bez gwiazd

W spotkaniu nie wzięli udziału m.in. Neymar, Kylian Mbappe, Marquinhos, Marco Veratti i Sergio Ramos. Mauricio Pochettino sięgnął po nominalnych dublerów i nie mógł być z ich postawy zadowolony.

O losach rywalizacji tuż przed końcem pierwszej połowy przesądził Portugalczyk Xeka. Otrzymał piłkę przed polem karnym i uderzył bez zastanowienia. Stojący w bramce paryżan Keylor Vavas nie miał szans na skuteczną interwencję.

Aktualni mistrzowie Francji przerwali tym samym świetna passę PSG. Drużna z Parc des Princes stracie między mistrzem i zdobywcą krajowego pucharu wygrywała nieprzerwanie od 2013 roku.

Dla Lille to pierwszy w dorobku Superpuchar Francji.

Lille OSC - PSG 1-0 (1-0)

Bramka: 1-0 Xeka (45.)