• 6 .Olympique Lyon (16 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (15 pkt.)
  • 8 .RC Strasbourg Alsace (14 pkt.)

Lille w el. Ligi Mistrzów, Sochaux ostatnim spadkowiczem

Piłkarze Lille dzięki wyjazdowemu zwycięstwu 4-1 nad Lorient w 38. kolejce francuskiej ekstraklasy zajęli trzecie miejsce i zapewnili sobie udział w kwalifikacjach Ligi Mistrzów. Trzecim spadkowiczem, oprócz Valenciennes i Ajaccio, jest Sochaux.

Najważniejsze rozstrzygnięcia w Ligue 1 zapadły już wcześniej. Mistrzostwo kraju obronili piłkarze Paris Saint-Germain, a wicemistrzostwo wywalczyło Monaco.

W sobotę paryżanie pokonali u siebie Montpellier HSC 4-0. Jedną z bramek zdobył Zlatan Ibrahimović, który z 26 golami został królem strzelców. W 38. kolejce rozstrzygnęły się losy trzeciego miejsca, oznaczającego grę w kwalifikacjach LM. Ostatecznie to prawo wywalczył zespół Lille, spisujący się bardzo dobrze w ostatnich miesiącach. W zwycięstwie 4-1 nad Lorient duży udział miał reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej Salomon Kalou, zdobywca dwóch goli.

Grzegorz Krychowiak z Reims rozegrał cały mecz przeciwko Stade Rennes (1-3). W ekipie gości w 76. minucie wszedł na boisko Kamil Grosicki. Z kolei Dominik Furman z Toulouse wystąpił od 74. minuty spotkania z Valenciennes (3-1).

W meczu dwóch zespołów walczących o utrzymanie piłkarze Sochaux przegrali z Evian Thonon Gaillard 0-3 i podzielili los Valenciennes oraz Ajaccio, które już wcześniej zostały zdegradowane.

W ich miejsce awans wywalczyły Metz, Lens i Caen.