• 6 .FC Metz (41 pkt.)
  • 7 .Montpellier HSC (40 pkt.)
  • 8 .Olympique Marsylia (39 pkt.)

Lille OSC - Stade Brest 0-0. Liga francuska - 25. kolejka Ligue 1

W pojedynku 25. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 14 lutego, zespół Lille OSC zremisował ze Stade Brest 0-0. Starcie odbyło się na Stade Pierre-Mauroy w Villeneuve d'Ascq.

25. kolejka Francja - Ligue 1
2021-02-14 17:00 | Stadion: Stade Pierre-Mauroy | Arbiter: Bastien Dechepy
Lille OSC
Stade Brest
0
0

Drużyna Lille OSC (”Mastify”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała pierwszą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół ”Mastifów” wygrał aż sześć razy, a przegrał tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Harisa Belkeblę ze Stade Brest, a w 44. minucie Mehmeta Çelika z drużyny przeciwnej.

Kibice Lille OSC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Yusufa Yazıcı. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie aż siedem zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Nanitamo Ikoné. W 61. minucie za Luiza Arauja wszedł Timothy Weah.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Jonathanowi Bambie z drużyny gospodarzy. Była to 75. minuta spotkania. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Stade Brest postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 90. minucie zastąpił zmęczonego Francka Honorata. Na boisko wszedł Jérémy Le Douaron, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Sébastien Cibois
44′ Mehmet Zeki Çelik
Haris Belkebla7′
61′ Luiz de Araujo Guimarães Neto
Romain Faivre
75′ Jonathan Bamba
Franck Honorat90′
71′ Miguel Ângelo da Silva Rocha
Paul Lasne
61′ Nanitamo Jonathan Ikoné
Jean Lucas de Souza Oliveira
90′ Jonathan Christian David
Jean-Kevin Duverne
71′ Renato Sanches
Julien Faussurier
Boubakary Soumaré
Bandiougou Fadiga
61′ Yusuf Yazıcı
Irvin Cardona
90′ Isaac Lihadji
Gaëtan Charbonnier
61′ Timothy Weah
Jérémy Le Douaron90′

Przewaga zespołu Lille OSC w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Lille OSC, a piłkarzom gości pokazał jedną.

Jedenastka Lille OSC w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika.