• 6 .FC Lorient (0 pkt.)
  • 7 .FC Metz (0 pkt.)
  • 8 .FC Nantes (0 pkt.)

Lille OSC - OGC Nice 2-0 (1-0). Liga francuska - 35. kolejka Ligue 1

1 maja na Stade Pierre-Mauroy w Villeneuve d'Ascq odbył się mecz 35. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Lille OSC i OGC Nice. Starcie zakończyło się zwycięstwem Lille OSC 2-0.

Z. Çelik 56'

Drużyna Lille OSC (”Mastify”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował pierwszą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 42 spotkania drużyna OGC Nice (”Orły”) wygrała 15 razy i zanotowała 10 porażek oraz 17 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Lille OSC w 13. minucie spotkania, gdy Burak Yilmaz strzelił pierwszego gola. To już trzynaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Jonathan David.

Między 21. a 34. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom OGC Nice i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Lille OSC.

Jordan Lotomba z OGC Nice kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej został on ukarany w 34. minucie. Na murawie, jak to często zdarzało się OGC Nice w tym sezonie, pojawił się Flavius Daniliuc, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 52. minucie Ronego Lopesa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Mehmet Çelik wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lille OSC, zdobywając kolejną bramkę w 56. minucie pojedynku. W 70. minucie za Hassane Kamarę wszedł Stanley N'Soki.

W tej samej minucie w zespole OGC Nice doszło do zmiany. Andy Pelmard wszedł za Youcefa Atala. Chwilę później trener Lille OSC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Yusuf Yazıcı, a murawę opuścił Burak Yilmaz. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie obejrzał Xeka z ”Mastifów”. Była to 87. minuta spotkania.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Walter Daniel Benítez
 56′ 21′ Mehmet Zeki Çelik
Youcef Atal70′
75′ Luiz de Araujo Guimarães Neto
Alexis Claude Maurice27′
Jonathan Bamba
Hichem Boudaoui75′
75′ Boubakary Soumaré
Marcos Paulo Mesquita Lopes52′
88′ Jonathan Christian David
Morgan Schneiderlin
 13′ 71′ Burak Yilmaz
Kasper Dolberg
Orestis Karnezis
Yoan Cardinale
88′ Domagoj Bradarić
Robson Alves de Barros
Tiago Emanuel Embalo Djaló
Flavius Daniliuc52′
Jérémy Pied
Stanley N'Soki70′
75′ 87′ Miguel Ângelo da Silva Rocha
Andy Pelmard70′
75′ Nanitamo Jonathan Ikoné
Pierre Lees Melou75′
71′ Yusuf Yazıcı
Malik Sellouki
Isaac Lihadji
Alexis Trouillet
Timothy Weah
Dan Ndoye

Sędzia przyznał dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gości, a zawodnikom Lille OSC pokazał dwie żółte.

Obie drużyny dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.