• 5 .Montpellier HSC (31 pkt.)
  • 6 .AS Monaco (29 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (28 pkt.)
  • 8 .Lille OSC (28 pkt.)

Lille OSC - ES Troyes Aube Champagne 2-1 (0-1). Liga francuska - 17. kolejka Ligue 1

4 grudnia na Stade Pierre-Mauroy w Villeneuve d'Ascq odbyło się starcie 17. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Lille OSC i ES Troyes. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lille OSC 2-1. Na stadionie stawiło się 28 286 widzów.

17. kolejka Francja - Ligue 1
2021-12-04 19:00 | Stadion: Stade Pierre-Mauroy | Widzów: 28286 | Arbiter: Benoît Bastien
T. Dingomé 6'

Zespół ES Troyes przed meczem zajmował 15. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 pojedynków drużyna Lille OSC (”Mastify”) wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż siedem razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze ES Troyes otworzyli wynik. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Tristan Dingomé. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Florian Tardieu.

Między 22. a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ES Troyes.

Na drugą połowę jedenastka Lille OSC wyszła w zmienionym składzie, za Xekę wszedł Jonathan David.

Trzeba było trochę poczekać, aby Jonathan David wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lille OSC, strzelając gola w 48. minucie pojedynku. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Benjamin André.

W 58. minucie kartkę dostał Mama Baldé, zawodnik gości. Chwilę później trener ES Troyes postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Dylan Chambost, a murawę opuścił Tristan Dingomé. W tej samej minucie Mama Baldé zastąpił Yoanna Touzghara.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie ES Troyes doszło do zmiany. Giulian Biancone wszedł za Issę Kaborégo. W 66. minucie sędzia pokazał kartkę Burakowi Yilmazowi z zespołu gospodarzy. Kibice Lille OSC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Yusufa Yazıcı. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Nanitamo Ikoné.

Między 70. a 83. minutą, boisko opuścili ”Mastify”: Benjamin André, Jonathan Bamba, Reinildo, na ich miejsce weszli: Amadou Ba, Adilson Abreu, Gabriel Gudmundsson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Xaviera Chavalerina, Renauda Riparta zajęli: Suk Hyun-Jun, Youssouf Koné.

W 85. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik ES Troyes Jimmy Giraudon. Na dwie minuty przed zakończeniem starcia kartką został ukarany Amadou Ba, zawodnik Lille OSC.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Jimmy Giraudon 85′ (samob.) 33′
83′ Reinildo Isnard Mandava
Issa Kaboré65′
70′ Benjamin André
N'Guessan Rominigue Kouamé22′
69′ Nanitamo Jonathan Ikoné
Mama Samba Baldé58′ 59′
83′ Jonathan Bamba
Xavier Chavalerin75′
41′ 46′ Miguel Ângelo da Silva Rocha
Tristan Dingomé  6′ 59′
66′ Burak Yilmaz
Giulian Biancone65′
83′ Gabriel Gudmundsson
Youssouf Koné75′
Jérémy Pied
Gabriel Mutombo Kupa
83′ Adilson Angel Abreu de Almeida Gomes
Nassim Chadli
70′ 88′ Amadou Zeund Georges Ba Mvom Onana
Dylan Chambost59′
69′ Yusuf Yazıcı
Patrick Roberts
46′  48′ Jonathan Christian David
Hyun-Jun Suk75′
Isaac Lihadji
Yoann Touzghar59′

”Mastify” otrzymały w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.