• 6 .FC Lorient (0 pkt.)
  • 7 .FC Metz (0 pkt.)
  • 8 .FC Nantes (0 pkt.)

Lille OSC - AS Saint-Etienne 0-0. Liga francuska - 37. kolejka Ligue 1

16 maja na Stade Pierre-Mauroy w Villeneuve d'Ascq odbyło się spotkanie 37. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Lille OSC i AS-u Saint-Etienne. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

37. kolejka Francja - Ligue 1
2021-05-16 21:00 | Stadion: Stade Pierre-Mauroy | Arbiter: Jérôme Brisard
Lille OSC
AS Saint-Etienne
0
0

Jedenastka Lille OSC (”Mastify”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował pierwszą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 38 pojedynków drużyna Lille OSC wygrała 19 razy i zanotowała sześć porażek oraz 13 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 21. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Yvana Neyou z AS-u Saint-Etienne, a w 26. minucie Benjamina Andrégo z drużyny przeciwnej.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Wahbiemu Khazriemu z jedenastki gości. Była to 47. minuta pojedynku. W 62. minucie za Arnauda Nordina wszedł Charles Abi.

W tej samej minucie trener AS-u Saint-Etienne postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Adil Aouchiche, a murawę opuścił Romain Hamouma. A trener ”Mastifów” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nanitama Ikonégo. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Luiz Araujo. Między 63. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Lille OSC: Jonathan Bamba, Benjamin André, Jonathan David, Reinildo, na ich miejsce weszli: Renato Sanches, Xeka, Yusuf Yazıcı, Domagoj Bradarić. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Wahbiego Khazriego, Mathieu Debuchy'ego, Yvana Neyou zajęli: Lucas Gourna-Douath, Aimen Moueffek, Zaydou Youssouf.

Timothee Kolodziejczak
89′ Reinildo Isnard Mandava
Miguel Ángel Trauco Saavedra
26′ 63′ Benjamin André
Mahdi Camara
63′ Luiz de Araujo Guimarães Neto
Arnaud Dominique Nordin62′
63′ Jonathan Bamba
Denis Athanase Bouanga
Boubakary Soumaré
Yvan Neyou Noupa21′ 81′
77′ Jonathan Christian David
Romain Hamouma62′
Burak Yilmaz
Wahbi Khazri47′ 71′
Orestis Karnezis
Stefan Bajic
89′ Domagoj Bradarić
Gabriel Moisés Antunes da Silva
Tiago Emanuel Embalo Djaló
Panagiotis Retsos
Jérémy Pied
Adil Aouchiche62′
63′ Miguel Ângelo da Silva Rocha
Lucas Gourna-Douath71′
63′ Nanitamo Jonathan Ikoné
Aimen Moueffek81′
63′ Renato Sanches
Zaydou Youssouf81′
77′ Yusuf Yazıcı
Charles Nathan Abi62′
Timothy Weah
Kévin Monnet-Paquet

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Lille OSC obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.