Lille Olympique Sporting Club - Stade Rennes 2-2 (1-1). Liga - 38. kolejka

W spotkaniu 38. kolejki Ligue 1, które rozegrane zostało 21 maja, drużyna Lille OSC zremisowała ze Stade Rennes 2-2 (1-1). Starcie odbyło się na Stade Pierre-Mauroy w Villeneuve-d'Ascq.

W  spotkaniu 38. kolejki  Ligue 1, które rozegrane zostało 21 maja, drużyna Lille OSC zremisowała  ze Stade Rennes  2-2 (1-1). Starcie odbyło się na Stade Pierre-Mauroy w Villeneuve-d'Ascq.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lille OSC w 11. minucie spotkania, gdy Timothy Weah strzelił pierwszego gola.

W 25. minucie kartkę dostał Benjamin Andre z drużyny Lille OSC.

Piłkarze Stade Rennes odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 41. minucie gola wyrównującego strzelił Benjamin Bourigeaud.

W 43. minucie kartkę dostał Adrien Truffert, zawodnik Stade Rennes. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 54. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Warmeda Omariego ze Stade Rennes, a w 57. minucie Renata Sanchesa z drużyny przeciwnej. W 59. minucie Gaetan Laborde zastąpił Serhou Guirassy'ego.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Lille OSC doszło do zmiany. Amadou Onana wszedł za Benjamina Andre'a. Po chwili trener Stade Rennes postanowił bronić wyniku. W 76. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Benjamina Bourigeauda wszedł Lorenz Assignon, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Stade Rennes utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę jedenastce Stade Rennes udało się strzelić gola i wygrać. Między 76. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Lille OSC: Burak Yilmaz, Jonathan Bamba, Jonathan David, na ich miejsce weszli: Angel Gomes, Gabriel Gudmundsson, Edon Zhegrova. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Martina Terriera, Flaviena Taita, Warmeda Omariego zajęli: Jeremy Doku, Lesley Ugochukwu, Jonas Martin.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 88. minucie Timothy Weah ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-1.

Drużyna Stade Rennes wyrównała wynik meczu. W trzeciej minucie doliczonego czasu meczu Serhou Guirassy wyrównał wynik meczu. Asystę zaliczył Adrien Truffert.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Lille OSC, a w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy Stade Rennes obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Drużyna Lille OSC w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka Stade Rennes w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.