Reklama

Reklama

Ligue1. Neymar nie zagra w trzech meczach PSG. Kolejne dwa w zawieszeniu

Komisja Dyscypliny francuskiej federacji długo kazała czekać na tę decyzję, ale już wiadomo, że Neymar nie zagra w trzech meczach w PSG. To efekt spięcia i uderzenia jednego z kibiców po przegranym finale Pucharze Francji.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło, gdy piłkarze z Paryża wchodzili po schodach na trybunę honorową Stade de France, aby odebrać medale za udział w finale. Jeden z kibiców Rennes ich zaczepiał, ale po krótkiej wymianie zdań tylko Neymar dał się sprowokować i ostro zareagował, samemu wymierzając sprawiedliwość.

Lekko uderzył kibica, bardziej go odpychając, niż robiąc jakąś krzywdę. Sygnał był jednak fatalny - że Brazylijczyk nie potrafi utrzymać nerwów na wodzy nawet w takiej sytuacji, pogłębiając tylko przekonanie, że w paryskiej szatni jest ostatnio nerwowo.

Reklama

Trzy mecze poza boiskiem (plus ewentualne dwa w zawieszeniu) oznaczają de facto, że Neymar na pewno nie zagra w dwóch ostatnich kolejkach Ligue1 (sankcja obowiązuje od poniedziałku 13 maja) i w sierpniowym Superpucharze w Chinach. A przypomnijmy, że dopiero niedawno wrócił po długiej kontuzji, więc nie grał ponad dwa miesiące.

Nie jest to może najwyższy wymiar kary (choć i tak paryżanie zapowiedzieli odwołanie), ale z pewnością kolejny bolesny cios dla mistrzów Francji, którzy marzą tylko o tym, aby ten sezon już się naprawdę skończył.

Kibic, z którym Neymar miał spięcie przyznał, że prowokował graczy PSG i że teraz ma po całej sytuacji duże problemy, bo boi się wychodzić sam z domu.

RP

Zobacz wyniki francuskiej Ligue1

Reklama

Reklama

Reklama