• 6 .Angers Sporting Club de l'Ouest (17 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (17 pkt.)
  • 8 .AS Monaco (17 pkt.)

Ligue1. Monaco z Glikiem remisuje 1-1 w zaległym meczu z Rennes

Zaledwie kilka centymetrów zabrakło Kamilowi Glikowi, aby przesądzić o wyniku zaległego meczu w lidze francuskiej, w którym Monaco grało w Rennes. Po remisie 1-1 mistrzowie Francji mają pięć punktów przewagi nad Marsylią w walce o drugie miejsce w Ligue1, premiowane bezpośrednim awansem do przyszłorocznej Ligi Mistrzów.

Polak miał okazję do strzelenia gola w 59. minucie. Po dośrodkowaniu Rony’ego Lopesa chciał uderzyć z kilku metrów prawą nogą (tym razem nie głową!), ale nie zdołał jej dostawić, podanie było zbyt mocne.

Monaco remisowało już wtedy 1-1. Na gola Gnagnona w 20. minucie szybko zareagował Rony Lopes, ustalając wynik meczu jeszcze do przerwy. Po zmianie stron Polak jeszcze przynajmniej dwukrotnie się wyróżnił. Najpierw, gdy bardzo dobrze przeciął podanie Sakho do Sarra i za chwilę, gdy znakomicie zablokował strzał Bourigeaud. W całym meczu polski obrońca 67 razy dotykał piłki, zanotował 52 podania, w tym 45 celnych. Był faulowany trzy razy, sam faulował dwukrotnie.

W doliczonym czasie gry znakomitą okazję mieli jeszcze gospodarze, jednak po zagraniu Bourigeaud Hunou nie trafił "szczupakiem" do pustej bramki.

Monaco nie przegrało już siedem ostatnich meczów wyjazdowych w lidze francuskiej.