Reklama

Reklama

  • 1 .Olympique Lyon (40 pkt.)
  • 2 .Paris Saint-Germain FC (39 pkt.)
  • 3 .Lille OSC (39 pkt.)
  • 4 .AS Monaco (36 pkt.)
  • 5 .Stade Rennes FC (33 pkt.)
  • 6 .Olympique Marsylia (32 pkt.)
  • 7 .Angers Sporting Club de l'Ouest (30 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (28 pkt.)

Ligue 1. Związek graczy apeluje do zawodników, by zgodzili się na redukcję pensji

​Francuski Związek Piłkarzy UNFP zaapelował do zawodników, by zgodzili się na obniżenie pensji w imię "ratowania krajowej piłki". W obliczu pandemii COVID-19 i braku dopływu gotówki z podpisanej, ale nie realizowanej umowy telewizyjnej, klubom może grozić bankructwo.

Apel został opublikowany po spotkaniu z klubami. UNFP wezwała zawodników, by sami rozmawiali ze swoimi pracodawcami o kontraktach i pensjach, bo sytuacja w każdym klubie jest inna. Zdaniem prezesa Krajowej Dyrekcji Kontroli Zarządzania Klubami we Francji Jean-Marca Mickelera liga będzie mieć 800 milionów strat po sezonie, a to oznacza, że "bez drastycznej obniżki pensji piłkarzy" niektóre kluby nie będą w stanie przetrwać.

Reklama

Na nienajlepszą sytuację finansową klubów i ligi francuskiej wpływ ma nie tylko brak publiczności na trybunach z powodu koronawirusa, ale i spadek liczby reklamodawców, a przede wszystkim wycofanie się hiszpańskiej firmy "Mediapro" z umowy zakupu praw telewizyjnych do Ligue 1 w latach 2020-2024. Opiewała ona na rekordową kwotę ponad miliarda euro (1,153), co oznaczało wzrost o ponad 60 procent w stosunku do poprzedniej. "Mediapro" nie wypłaciła już jednak październikowej raty.

UNFP poinformował, że odbędą się kolejne spotkania z klubami, podczas których rozważane będą różne wariant rozwoju sytuacji, co może mieć wpływ na format rozgrywek czy liczbę drużyn.

- Jako piłkarze rozumiemy oczywiście, że ten czas jest wyjątkowy z powodu pandemii. Na razie dostajemy wynagrodzenie, bo nikt nam nie powiedział, jak wygląda sytuacja - powiedział bramkarz Paris Saint-Germain Kostarykańczyk Keylor Navas.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Dowiedz się więcej na temat: Ligue 1

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama