• 6 .Olympique Marsylia (21 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (19 pkt.)
  • 8 .Angers Sporting Club de l'Ouest (19 pkt.)

Ligue 1. Wysokie zwycięstwo PSG

Piłkarze Paris Saint-Germain wygrali z ostatnim w tabeli FCO Dijon 4-0 (2-0) i po ośmiu kolejkach przewodzą we francuskiej ekstraklasie. Po dwie bramki dla obrońców tytułu zdobyli Moise Kean i Kylian Mbappe.

W pierwszej połowie na boisku królował wypożyczony z Evertonu 20-letni włoski napastnik Kean. Trafił on w 3. i 23. minucie odpowiednio po podaniach Mitchela Bakkera i Neymara. Po zmianie stron skuteczny okazał się Mbappe, który gole zdobywał w 82. i 88. minucie. Z powodu kontuzji zmieniony został Julian Draxler.

PSG przynajmniej do niedzieli jest liderem tabeli, ale jak na wielokrotnego mistrza Francji, ma po ośmiu kolejkach skromny dorobek - 18 punktów. Piłkarze z Paryża wygrali sześć meczów, a dwa przegrali. Jeśli OSC Lille wygra swoje wyjazdowe spotkanie z Nice, to wróci na pierwsze miejsce.

mar/ af/

Dowiedz się więcej na temat: Ligue 1 | Paris Saint-Germain | Moise Kean | Kylian Mbappe