Reklama

Reklama

Ligue 1 wprowadza powtórki wideo dla sędziów - VAR

Francuzi mają dość wpadek sędziowskich i wprowadzają powtórki wideo - Video Assistant Referee. To z pewnością ograniczy liczbę wielkich błędów sędziów.

Zobacz szczegóły z Ligue 1!

W meczach barażowych o utrzymanie się w ekstraklasie francuskiej, po raz pierwszy w rozgrywkach ligowych, będzie zastosowany system powtórek wideo umożliwiający sędziom konsultacje przy podejmowaniu decyzji w niejasnych sytuacjach - poinformowały władze Ligue 1.

Spotkania między 18., czyli trzecią od końca, ekipą ekstraklasy (dwie najsłabsze opuszczają rozgrywki) i trzecim zespołem drugiej ligi odbędą się 25 i 28 maja.

Reklama

Sędzia główny będzie miał możliwość bezpośredniej komunikacji z dodatkowym arbitrem, mającym dostęp do wideo (tzw. VAR-em).

System jest cały czas w fazie testów, ale miał już zastosowanie w towarzyskich spotkaniach międzypaństwowych, m.in. pod koniec marca w meczu Francja - Hiszpania. Wówczas na podparyskim stadionie Saint-Denis arbiter po konsultacji wideo uznał drugą bramkę dla gości, natomiast anulował gola strzelonego przez Francuza Antoine'a Griezmanna.

Sprawdzanie przydatności systemu VAR ma trwać do marca 2018 roku. Za rok powinna zapaść decyzja, czy powtórki zostaną wykorzystane już podczas mistrzostw świata w Rosji, które rozpoczną się 14 czerwca w Moskwie.

Ta sama technologia zastosowana zostanie również w majowym finale Pucharu Portugalii (28 maja), w którym Benfica Lizbona zmierzy się z Vitorią Guimaraes.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy