Reklama

Reklama

  • 1 .Paris Saint-Germain FC (24 pkt.)
  • 2 .OGC Nice (14 pkt.)
  • 3 .Olympique Marsylia (14 pkt.)
  • 4 .FC Lorient (13 pkt.)
  • 5 .Angers Sporting Club de l'Ouest (12 pkt.)
  • 6 .Racing Club de Lens (12 pkt.)
  • 7 .Olympique Lyon (12 pkt.)
  • 8 .Lille OSC (11 pkt.)

Ligue 1. Sezon we Francji może zostać wznowiony finałami krajowych pucharów

Prezes Francuskiej Federacji Piłkarskiej Noel Le Graet zaproponował, żeby najpierw - zanim znów ruszy liga - rozegrać finałowe mecze o Puchar Francji i Puchar Ligi. Jego zdaniem to odpowiednio symboliczny sposób wznowienia sezonu w tym kraju po zawieszeniu z powodu koronawirusa.

Le Graet powiedział, że finał Pucharu Francji Paris Saint-Germain - Saint-Etienne można rozegrać 13 lub 20 czerwca, a trzy dni później finał Pucharu Ligi pomiędzy PSG i Olympique Lyon.

- Byłby to dobry wizerunek zarówno dla profesjonalnej, jak i amatorskiej piłki nożnej - powiedział Le Graet dziennikarzom po piątkowym spotkaniu francuskiej Zawodowej Ligi Piłkarskiej (LFP).

- Wznowienie ligi wciąż pozostaje nierozstrzygnięte, ale możemy nieco zmienić kalendarz, aby najpierw rozegrać finały krajowych pucharów. Mojemu twierdzeniu nie zaprzeczono, więc uważam, że dopóki ktoś nie powie mi "nie", to jest na "tak" - dodał.

Reklama

Wznowienie sezonu piłkarskiej ekstraklasy we Francji (Ligue 1) zostało wstępnie zaplanowane na 17 czerwca, ale Le Graet przyznał, że będzie to zależeć od zgody rządu.

- Ministrowie mają klucz do ponownego uruchomienia sezonu, jednak wolą ligi i klubów jest ponowne rozpoczęcie rozgrywek - podkreślił.

Również w piątek Zawodowa Liga Piłkarska ogłosiła, że osiągnęła porozumienie ze swoimi nadawcami w celu uzyskania płatności z tytułu praw telewizyjnych za mecze dwóch najwyższych klas, które już się odbyły.

Po 28 kolejkach Ligue 1 w tabeli zdecydowanie prowadzi Paris Saint-Germain, które zgromadziło 68 punktów i o 12 wyprzedza Olympique Marsylia. Stołeczny klub ma też rozegrane jedno spotkanie mniej.

bia/ cegl/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje