Reklama

Reklama

Ligue 1. Sąd odrzucił odwołanie trzech pokrzywdzonych klubów

Sąd we Francji odrzucił odwołanie trzech klubów: Olympique Lyon, Amiens i Toulouse dotyczące decyzji tamtejszej ligi piłkarskiej (LFP) w sprawie przedwcześnie zakończonych rozgrywek. Pierwszy z nich nie wystąpi w europejskich pucharach, a dwa pozostałe spadły z ekstraklasy.

Zawodowa Liga Piłkarska (LFP) przyznała w oświadczeniu, że z zadowoleniem przyjęła informację o odrzuceniu przez paryski sąd administracyjny odwołań złożonych przez Olympique Lyon, Amiens SC i Toulouse FC.

Jak dodano, w trzech postanowieniach wydanych w piątek sąd orzekł, że ogólne decyzje podjęte przez zarząd ligi w dniu 30 kwietnia można zakwestionować tylko przed Radą Stanu, która jest właściwa do rozpatrywania decyzji regulacyjnych podjętych przez organy krajowe, takie jak LFP.

30 kwietnia zarządzająca rozgrywkami LFP ogłosiła, że mistrzem Francji został Paris Saint-Germain, a za klasyfikację końcową przyjęto tę po 28 kolejkach. Klub z Lyonu zajął więc siódme miejsce i po raz pierwszy od ponad 20 lat nie zagra w europejskich pucharach.

Reklama

Taka decyzja oznaczała również, iż do niższej ligi spadną zajmujące dwie ostatnie lokaty Amiens i Toulouse.

Przedwczesne zakończenie sezonu ligowego było konsekwencją kroków francuskiego rządu. Zgodnie z ogłoszonymi wcześniej przez premiera Edouarda Philippe'a wytycznymi, dotyczącymi walki z pandemią koronawirusa, wszystkie rozgrywki sportowe we Francji zostały definitywnie przerwane i nie będą kontynuowane.

Do 31 sierpnia obowiązuje zakaz organizowania imprez masowych. Sezon ligowy w tym kraju został przedwcześnie zakończony po raz pierwszy w historii.

bia/ pp/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy