• 6 .Olympique Lyon (16 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (15 pkt.)
  • 8 .RC Strasbourg Alsace (14 pkt.)

Ligue 1: PSG wiceliderem

Piłkarze Paris Saint Germain pokonali u siebie Lille 1:0 i awansowali na drugie miejsce w tabeli francuskiej Ligue 1. Jedyną bramkę w meczu zdobył w 13. minucie Tavlaridis.

Paryżanie wyprzedzili w tabeli Olympique Lyon, który w piątkowym meczu przegrał na wyjeździe z AS Monaco aż 0:3. Dwie bramki dla drużyny z księstwa zdobył Giuly, a jedną Morientes.

W tabeli prowadzi Monaco, które ma 7 punktów przewagi nad PSG.

RC Lens zremisowało bezbramkowo na własnym stadionie z FC Nantes. W zespole gospodarzy cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Jacek Bąk.

Zespół Girondins Bordeaux, rywal Dyskobolii Groclinu Grodzisk Wlkp. w trzeciej rundzie Pucharu UEFA, pokonał na wyjeździe Montpellier 2:1.

Prowadzenie dla gości uzyskał Marouane Chamakh w dziesiątej minucie gry, a w 53. Rio Mawuba podwyższył na 2:0. Honorowego gola dla Montpellier uzyskał Rui Pataca w 56. minucie.

Ekipa z Bordeaux zagrała w tym spotkaniu w składzie: Rame (69-Roux) - Beda, Planus, Caneira, Basto - Jurietti (75-Miranda), Da Costa, Mavuba, Riera - Francia, Chamakh.

W ligowej tabeli "Żyrondyści" z dorobkiem 29 punktów plasują się na ósmej pozycji.

Zobacz wyniki oraz zdobywców goli w 20. kolejce Ligue 1.