• 6 .Clermont Foot 63 (8 pkt.)
  • 7 .Olympique Lyon (8 pkt.)
  • 8 .FC Lorient (8 pkt.)

Ligue 1: Porażka Marsylii, PSG nowym liderem, gol Obraniaka

W niedzielę piłkarze Marsylii przegrali z ostatnią ekipą ekstraklasy Francji Troyes 0-1 i stracili pozycję lidera na rzecz Paris Saint Germain. Stołeczna drużyna pokonała w sobotę Reims Grzegorza Krychowiaka. W piątek gola dla Bordeaux zdobył Ludovic Obraniak.

W niedzielny wieczór Olympique Marsylia nie był w stanie pokonać bramkarza Troyes i przez niemal całe spotkanie utrzymywał się bezbramkowy remis. Jednak pod koniec regulaminowego czasu gry zamieszanie w polu karnym wykorzystał Benjamin Nivet i mocnym strzałem z kilku metrów zapewnił gospodarzom niespodziewane zwycięstwo.

W sobotę dobrze spisujący się beniaminek z Reims mógł objąć prowadzenie w 40. minucie spotkania z PSG, ale Brazylijczyk Diego nie wykorzystał rzutu karnego. Jego strzał z 11 metrów obronił włoski bramkarz paryżan Salvatore Sirigu. W 65. minucie jedynego gola zdobył strzałem głową reprezentant Francji Kevin Gameiro. Grzegorz Krychowiak rozegrał cały mecz i obejrzał żółtą kartkę.

PSG objęło dzięki temu triumfowi prowadzenie w tabeli Ligue 1. Wobec porażki Marsylii, podopieczni Włocha Carlo Ancelottiego utrzymają pierwszą pozycję przynajmniej do przyszłego weekendu.

W piątek trzeciego gola w sezonie uzyskał Ludovic Obraniak. Występujący w Girondins Bordeaux reprezentant Polski strzelił bramkę swojej byłej drużynie - Lille OSC, a spotkanie zakończyło się remisem 1-1.