• 6 .FC Lorient (13 pkt.)
  • 7 .Olympique Lyon (12 pkt.)
  • 8 .AS Monaco (11 pkt.)

Ligue 1. Olympique Lyon - PSG 2-4 w 30. kolejce

Piłkarze Paris Saint-Germain z przytupem rozprawili się z jednym z kandydatów walczących o mistrzostwo Francji. Klub ze stolicy wygrał z Olympikiem Lyon na Groupama Stadium 4-2, ale w pewnym momencie było już 4-0. PSG został nowym liderem.

Á. Di María 47'

Strzelanie w niedzielny wieczór rozpoczął po kwadransie Kylian Mbappe, który z kilku metrów pokonał Antonhy'ego Lopesa.

Goście podwyższyli jeszcze przed przerwą, a dokładnie w 32. minucie. W polu karnym piłkę zgrał Marquinhos, a Danilo uderzeniem z pierwszej trafił przy słupku.

Na początku drugiej połowy było już 3-0. Dwie minuty po wznowieniu Angel di Maria wykonywał rzut wolny z narożnika pola karnego. Argentyńczyk dośrodkował piłkę, nikt nie przeciął jej lotu i wpadła do siatki poza zasięgiem bramkarza Lyonu.

Na 4-0 podwyższył w 52. minucie minucie Mbappe. Francuski napastnik dostawszy podanie od Marca Verrattiego wykorzystał swoją szybkość, a potem nie dał szans Lopesowi w sytuacji sam na sam. To było jego setne trafienie w Ligue 1 (16 dla Monaco i już 84 dla PSG).

Nowy lider

Mbappe potem musiał jednak opuścić murawę z powodu urazu, a zastąpił go wracający po kontuzji Neymar.

Lyon nie poddał się i zdołał dwa razy trafić do siatki. W 62. minucie uczynił to rezerwowy Islam Slimani, a w 81. Maxwel Cornet.

PSG dzięki zwycięstwu w niedzielę 4-2 i też porażce Lille został nowym liderem.

Marquinhos
78′ Jason Denayer
Presnel Kimpembe
 81′ Gnaly Maxwel Cornet
Abdou Diallo
Lucas Tolentino Coelho de Lima
Luis Helio Pereira Danilo  32′
Maxence Caqueret
Angel Di Maria  47′
56′ Thiago Henrique Mendes Ribeiro
Kylian Mbappé  15′, 52′ 70′
40′ 56′ Philana Tinotenda Kadewere
Idrissa Gana Gueye86′
56′ Memphis Depay
Marco Verratti
74′ Karl Brillant Toko Ekambi
Colin Dagba86′
78′ 90′ Sinaly Diomandé
Layvin Kurzawa
56′ Léo Dubois
Julian Draxler90′
Malo Gusto
Ander Herrera Agüera86′
56′ Bruno Guimarães Rodriguez Moura
Leandro Daniel Paredes
74′ Rayan Mathis Cherki
Alcantara Rafinha
56′  62′ Islam Slimani