Reklama

Reklama

Ligue 1. Niko Kovacz trenerem AS Monaco

Chorwat Niko Kovacz zastąpił Hiszpana Roberta Moreno na stanowisku trenera piłkarzy AS Monaco - poinformował w sobotę dziennik "L'Equipe".

Od 2016 roku w tym zespole występował obrońca reprezentacji Polski Kamil Glik. Od niedawna zaś jego bramkarzem jest Radosław Majecki.

W przedwcześnie - z powodu pandemii koronawirusa - zakończonym sezonie Ligue 1 drużyna AS Monaco zajęła dziewiąte miejsce i nie zakwalifikowała się do europejskich pucharów. To sprawiło, że władze klubu z Księstwa postanowiły rozstać się z Moreno, mimo że umowa obowiązywała do czerwca 2022 roku.

W 2019 r., zanim objął drużynę z Monaco, Moreno był selekcjonerem reprezentacji Hiszpanii. Wcześniej pracował jako asystent m.in. w kadrze narodowej i Barcelonie.

Reklama

Z kolei Kovacz to były szkoleniowiec m.in. reprezentacji Chorwacji i Bayernu Monachium (z Robertem Lewandowskim w składzie).

Jest niemal przesądzone, że pod okiem Chorwata nie będzie trenował inny polski zawodnik Glik. Kilka dni temu media podały, że Monaco ustaliło warunki z włoskim Benevento w sprawie transferu Glika.

Natomiast od kilku tygodni bramkarzem Monaco jest Majecki, pozyskany z zespołu mistrza Polski Legii Warszawa.

giel/ cegl/

Reklama

Reklama

Reklama