• 2. Słowacja (3 pkt.)
  • 3. Hiszpania (2 pkt.)
  • 4. Polska (1 pkt.)

Ligue 1. Milik zdobył trzy bramki! Faworyt pokazał moc

Arkadiusz Milik show! Reprezentant Polski zdobył dziś trzy bramki, a Olympique Marsylia pokonał Angers 3-2. PSG uporało się natomiast z Stade de Reims 4-0, a Lille bezbramkowo zremisowało z Saint-Etienne, dzięki czemu ekipa z Paryża zbliżyła się do lidera na punkt!

Olympique Marsylia w dwóch minionych kolejkach nie punktował tak dobrze jak wcześniej. Drużyna z południowej części Francji przegrała z Saint-Etienne oraz zremisowała z RC Strasbourg.

Również Arkadiusz Milik nie zdołał trafić do siatki od dwóch ostatnich kolejek. Reprezentant Polski przed rozpoczęciem starcia z Angers miał na swoim koncie pięć trafień w Ligue 1.

Gospodarze od samego początku ruszyli do ataku. Już w 3. minucie Pol Lirola groźnie dogrywał w pole karne, a klika chwil później Florian Thauvin oddał strzał, który efektownie obronił Paul Bernardoni.

O wiele skuteczniejszy tuż po chwili okazał się Milik. Polski napastnik najlepiej odnalazł się w polu karnym po zagraniu z bocznej strefy boiska Liroli i głową umieścił futbolówkę w siatce.

Zawodnicy Jorge Sampaoliego ciągle atakowali i byli bliscy zdobycia kolejnego gola. Dobrą interwencją popisał się jednak Bernardoni i intuicyjnie zatrzymał piłkę po strzale Hiroki Sakaiego.

W 32. minucie reprezentant Polski efektownie "przelobował" Bernardoniego po podaniu z głębi boiska od Dimitri Payeta. Trafienie Milika nie zostało jednak uznane, bowiem atakujący znalazł się na spalonym.

Niewykorzystana okazja mogła się zemścić błyskawicznie. Antonin Bobichon znalazł się w polu karnym Marsylii i momentalnie huknął, lecz pędząca piłka chybiła celu.

Golkiper Angers nie tracił czujności i pewnie zatrzymał kolejne uderzenie Milika. Reprezentant Polski oddał płaski strzał, który sparował Bernardoni.

Milik znakomicie rozpoczął również drugą część gry. Napastnik Marsylii otrzymał dobre podanie z głębi boiska i wpadł w pole karne. Reprezentant Polski momentalnie oddał strzał, futbolówka przeleciała pomiędzy nogami interweniującego Bernardoniego i wpadła do bramki.

Goście nie dali się całkowicie zepchnąć do defensywy i błyskawicznie odpowiedzieli na trafienie Marsylii. Mathias Lage wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i wepchnął piłkę do siatki.

Z każdą kolejną minutą piłkarze Angers grali coraz odważniej i w końcu udało im się doprowadzić do wyrównania. Romain Thomas wykorzystał zamieszanie w polu karnym i wepchnął piłkę do bramki. System VAR sprawdzał jeszcze, czy zawodnik ekipy gości nie spowodował zderzenia defensorów Marsylii z bramkarzem, jednak sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

Spotkanie emocjonowało obserwujących go kibiców do samego końca. W doliczonym czasie gry Thomas sfaulował we własnym polu karnym Bamba Dienga, a sędzia po interwencji systemu VAR wskazał na "jedenastkę". Do piłki podszedł Milik i pewnie wykorzystał rzut karny. Dla polskiego napastnika była to trzecia bramka w tym meczu.

Olympique Marsylia - Angers SCO 3-2

Bramki: 1-0 Milik (9.), 2-0 Milik (48.), 2-1 Lage (57.), 2-2 Thomas (87.), 3-2 Milik (90. +5).

Vincent Manceau
87′ Álvaro González Soberón
Mateo Pavlović
Duje Caleta-Car
Romain Thomas  85′ 90′
Hiroki Sakai
Pierrick Capelle
22′ 88′ Valentin Rongier
Antonin Bobichon71′
84′ Florian Thauvin
Farid El Melali46′
Boubacar Kamara
Sada Thioub46′
84′ Luis Henrique Tomaz de Lima
Thomas Mangani
Dimitri Payet
Angelo Fulgini
 9′, 48′, 90′ (k.) 37′ 90′ Arkadiusz Milik
Loïs Diony71′
Yohann Pelé
Ludovic Butelle
84′ Jordan Amavi
Oussama Falouh
90′ Leonardo Julián Balerdi Rossa
Stéphane Bahoken71′
88′ Darío Ismael Benedetto
Mohamed-Ali Cho71′
84′ Cheikh Ahmadou Bamba Mbacke Dieng
Noah Fatar

Pozostałe spotkania:

Lille bardzo długo nie mogło zagrozić bramce Saint-Etienne. Zawodnicy Christophe Galtiera groźniej zaatakowali dopiero w 35. minucie. Luiz Araujo dobrze odnalazł się w polu karnym i oddał strzał, jednak piłka nie zatrzepotała się w siatce.

Obraz gry nie zmieniał się. Gracze Lille przeważali, jednak nie potrafili tego potwierdzić bramkami.

Timothee Kolodziejczak
89′ Reinildo Isnard Mandava
Miguel Ángel Trauco Saavedra
26′ 63′ Benjamin André
Mahdi Camara
63′ Luiz de Araujo Guimarães Neto
Arnaud Nordin62′
63′ Jonathan Bamba
Denis Athanase Bouanga
Boubakary Soumaré
Yvan Neyou Noupa21′ 81′
77′ Jonathan Christian David
Romain Hamouma62′
Burak Yilmaz
Wahbi Khazri47′ 71′
Orestis Karnezis
Stefan Bajic
89′ Domagoj Bradarić
Gabriel Moisés Antunes da Silva
Tiago Emanuel Embalo Djaló
Panagiotis Retsos
Jérémy Pied
Adil Aouchiche62′
63′ Miguel Ângelo da Silva Rocha
Lucas Gourna-Douath71′
63′ Nanitamo Jonathan Ikoné
Aimen Moueffek81′
63′ Renato Sanches
Zaydou Youssouf81′
77′ Yusuf Yazıcı
Charles Nathan Abi62′
Timothy Weah
Kévin Monnet-Paquet

Piłkarze PSG bardzo dobrze rozpoczęli starcie z niżej notowaną ekipą Stade de Reims. Paryżanie wyszli na prowadzenie już w 13. minucie starcia. Neymar pewnie wykorzystał rzut karny, a chwilę wcześniej Yunis Abdelhamid został ukarany czerwoną kartką.

Goście nie grali zbyt pewnie w defensywie co bezlitośnie wykorzystywali gracze PSG. Już po chwili Kylian Mbappe oddał strzał po podaniu od... obrońcy Reims Thomasa Foketa i momentalnie dopełnił formalności.

PSG podwyższyło wynik spotkania w drugiej połowie. Neymar dorzucił piłkę z rzutu rożnego, a Marquinhos głową wpakował ją do bramki. Kolejne trafienie w tym starciu dołożył Moise Kean tuż przed zakończeniem spotkania.

PSG - Stade de Reims 4-0

Bramki: 1-0 Neymar (13.), 2-0 Mbappe (24.), 3-0 Marquinhos (68.), 4-0 Kean (89.).

Predrag Rajković
86′ Colin Dagba
Thomas Foket
 68′ Marquinhos
Nathanaël Mbuku84′
77′ Angel Di Maria
Marshall Nyasha Munetsi
40′ Julian Draxler
Mathieu Cafaro56′
77′ Luis Helio Pereira Danilo
Xavier Chavalerin
 13′ (k.) . Neymar
Moreto Moro Cassamã
 24′ 77′ Kylian Mbappé
Dario Maresic
86′ Timothee Pembele
Moussa Doumbia
77′ Leandro Daniel Paredes
Mouhamadou Drammeh
40′ Alcantara Rafinha
Derek Kutesa84′
77′ Pablo Sarabia García
Arbër Zeneli56′
Mauro Emanuel Icardi Rivero
Kaj Sierhuis
77′  89′ Moise Bioty Kean