• 5 .Racing Club de Lens (44 pkt.)
  • 6 .FC Metz (41 pkt.)
  • 7 .Montpellier HSC (40 pkt.)
  • 8 .Olympique Marsylia (39 pkt.)

​Ligue 1. Kompromitacja bramkarza Olympique Marsylia w meczu zremisowanym z FC Nantes

Olympique Marsylia zremisowała 1-1 (0-0) z FC Nantes w 26. kolejce Ligue 1. Komplet punktów mógł dać Marsylczykom pozycję w ścisłej czołówce tabeli, tak się jednak nie stało. Nie grał kontuzjowany Arkadiusz Milik, a "ozdobą" spotkania był poważny błąd bramkarza Steve’a Mandandy, przy bramce na 1-0 dla "Kanarków".

Już przed spotkaniem wiadomo było, że udziału w zawodach nie weźmie Arkadiusz Milik. Polski napastnik wciąż boryka się z kłopotami zdrowotnymi. Milik podczas czwartkowego treningu znów poczuł ból w kontuzjowanej nodze.

Bez niego Olympique'owi zabrakło argumentów w ofensywie, by przechylić szalę na swoją korzyść w starciu z "Kanarkami" z Nantes. Futbol prezentowany przez Olimpijczyków w pierwszej połowie był nieprzekonywujący, mimo przewagi w posiadaniu piłki, praktycznie nie zagrozili bramce rywali.

Druga połowa niemal rozpoczęła się od katastrofalnego w skutkach błędu golkipera gości Steve’a Mandandy. Francuz chciał wykopać piłkę po dograniu od kolegi z obrony, ale nie trafił w nią. Futbolówka zmierzała do pustej bramki, dopadł do niej jeszcze Ludovic Blas i skierował do siatki.

Olympique doprowadził do remisu w 68. minucie, za sprawą Dimitriego Payeta, a wynik więcej nie uległ zmianie. Marsylia pozostała na szóstym miejscu w tabeli, nie wykorzystując szansy na wyprzedzenie Rennes.

FC Nantes - Olympique Marsylia 1-1 (0-0)

Bramki: 1-0 Ludovic Blas (50), 1-1 Dimitri Payet (68)

MR

Dowiedz się więcej na temat: Steve Mandanda | Arkadiusz Milik | Olympique Marsylia