• 6 .Olympique Marsylia (32 pkt.)
  • 7 .Racing Club de Lens (31 pkt.)
  • 8 .Angers Sporting Club de l'Ouest (30 pkt.)

Ligue 1. Kolejne potknięcie Paris Saint-Germain

Po porażce przed tygodniem na wyjeździe z AS Monaco, piłkarze Paris Saint-Germain znów nie potrafili odnieść zwycięstwa w ekstraklasie francuskiej, remisując na własnym stadionie z Girondins Bordeaux 2-2.

W pierwszej połowie gole strzelali tylko paryżanie. Najpierw obrońca Timothee Pembele trafił do własnej bramki po niefortunnej interwencji przy dośrodkowaniu gości z rzutu rożnego. W 28. minucie wyrównał z rzutu karnego Neymar, a niecałe 60 sekund później Brazylijczyk znów groźnie strzelał, a odbitą przez bramkarza piłkę dobił do siatki Włoch Moise Kean.

W tym fragmencie meczu obrońcy tytułu mistrzowskiego grali swobodnie, dochodząc z łatwością do sytuacji strzeleckich. Jednak po zmianie stron obraz gry się zmienił. W 60. minucie wyrównującą bramkę zdobył Yacine Adli i - jak się okazało - ustalił wynik spotkania.

PSG wciąż jeszcze prowadzi, ale w niedzielę może się z nim zrównać punktami Lille, którego czeka mecz w Saint-Etienne.

Trzecie miejsce, ze stratą czterech punktów, zajmuje Olympique Marsylia, która w sobotę pokonała u siebie Nantes 3-1. Drużyna z Marsylii ma jeszcze do rozegrania dwa zaległe mecze.