Reklama

Reklama

Ligue 1. Klub Amiens za zwiększeniem liczby drużyn do 22

Władze klubu piłkarskiego Amiens nie zgadzają się z decyzją o spadku z francuskiej ekstraklasy. Zwróciły się do kierownictwa Ligue 1 o rozważenie możliwości powiększenia liczby drużyn z 20 do 22 w nowym sezonie.

Kilka dni temu zapadła decyzja o przedwczesnym zakończeniu rozgrywek z powodu pandemii koronawirusa. Do 31 sierpnia obowiązuje we Francji zakaz organizowania imprez masowych. Paris Saint-Germain został po raz dziewiąty mistrzem kraju, drugie miejsce zajął Olympique Marsylia, zaś trzecie Stade Rennes. Ekstraklasę opuszczają Amiens i Toulouse.

Klub Amiens nie zgadza się z decyzją o spadku z elity. Na 10 kolejek przed końcem sezonu ten zespół miał stratę czterech punktów do Nimes oraz siedmiu do Dijon i Saint-Etienne.

Klub z północy Francji wystosował petycję, w której domaga się sprawiedliwego osądu, bowiem wcześniejsza decyzja jest "sprzeczna z uczciwością w sporcie". Zwrócił się do kierownictwa Ligue 1 o rozważenie możliwości powiększenia liczby drużyn z 20 do 22 w nowym sezonie.

Reklama

Amiens poprosił też kibiców swej drużyny oraz miłośników piłki nożnej o wsparcie tej inicjatywy. Klub rozważa także kroki prawne.

giel/ co/

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL