Reklama

Reklama

  • 1 .Lille OSC (79 pkt.)
  • 2 .Paris Saint-Germain FC (75 pkt.)
  • 3 .Olympique Lyon (73 pkt.)
  • 4 .AS Monaco (71 pkt.)
  • 5 .Olympique Marsylia (56 pkt.)
  • 6 .Racing Club de Lens (56 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (54 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (47 pkt.)

Ligue 1. Jardim ponownie trenerem Monaco, Henry zwolniony

Leonardo Jardim wraca na stanowisko trenera AS Monaco! Thierry Henry, który przed trzema miesiącami objął drużynę właśnie po Jardimie, został oficjalnie zwolniony przez klub z Księstwa.

Reklama

Przygoda Henry'ego z Monaco zakończyła się niepowodzeniem. Zaledwie trzy miesiące wystarczyły, by klub zwolnił francuską legendę. W 20 meczach pod jego wodzą drużyna wygrała pięć spotkań, cztery zremisowała i 11 razy przegrała. Monaco jest na przedostatnim miejscu w tabeli Ligue 1.

Reklama

Na stanowisko trenera wraca Jardim, który rozpoczynał sezon jako szkoleniowiec AS. 11 października rozstał się jednak z klubem ze względu na fatalne wyniki - prowadzona przez niego drużyna nie wygrała dziesięciu kolejnych spotkań.

Portugalski szkoleniowiec rozstał się jednak z klubem w zgodzie i teraz wraca na jego ławkę trenerską. To on poprowadził Monaco do tytułu mistrza Francji w sezonie 2016/17. Był szkoleniowcem klubu z Księstwa od sierpnia 2014 roku.

Jardim podpisał z klubem umowę do końca czerwca 2021 roku.

Razem z informacją o zmianie trenera ukazało się oświadczenie wiceprezesa klubu Wadima Wasiljewa. Jego treść jest podobnie chaotyczna, co gra Monaco w trwającym sezonie. Wasilejw stwierdził w nim, że rozstanie z Jardimem było zbyt wczesne i odbyło się w niewłaściwy sposób. Ponadto przyznał, że Henry'emu w realizacji planu w znacznej mierze przeszkodziły kontuzje kluczowych graczy, a gdyby dostał więcej czasu, prawdopodobnie mógłby poradzić sobie z sytuacją. "Niestety, my nie mamy czasu" - zaznaczył jednak wiceprezes Monaco.

Wasiljew przyznał też, że latem nie wzmocniono odpowiednio drużyny i nie wykluczył kolejnych ruchów w zimowym okienku transferowym.

Monaco pomimo przedostatniej pozycji w tabeli do bezpiecznego miejsca traci jedynie trzy punkty.

Ligue 1: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

WG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje