Reklama

Reklama

Ligue 1: Herve Renard trenerem Sochaux

Francuz Herve Renard, pracujący do tej pory z reprezentacją Zambii, z którą w 2012 r. zdobył Puchar Narodów Afryki, będzie nowym trenerem piłkarzy Sochaux - poinformowano na stronie klubu. Nowy szkoleniowiec zostanie oficjalnie zaprezentowany w piątek.

"Herve Renard, który niedawno skończył 45 lat, zostanie nowym trenerem Sochaux. Właśnie rozwiązał współpracę z reprezentacją Zambii" - napisano w poniedziałek na stronie klubu.

Jak podają francuskie media, Renard, były piłkarz m.in. AS Cannes, związał się z Sochaux kontraktem do końca sezonu, z opcją przedłużenia o kolejny rok. Będzie to pierwszy zespół Ligue 1 jaki poprowadzi.

Zastąpi swojego rodaka 48-letniego Erica Hely'ego, który 26 września podał się do dymisji z powodu słabych wyników. Pod jego wodzą zespół nie wygrał żadnego z siedmiu meczów (pięć porażek i dwa remisy), a w tabeli francuskiej ekstraklasy zajmował ostatnie, 20. miejsce.

Reklama

Obecnie Sochaux, które w ostatnich dwóch spotkaniach poprowadził były obrońca reprezentacji Senegalu Omar Daf, zajmuje w Ligue 1 przedostatnie lokatę. Ma na koncie jedną wygraną, dwa remisy i sześć porażek.

Największym sukcesem w karierze szkoleniowej Renarda jest triumf w Pucharze Narodów Afryki w 2012 roku z reprezentacją Zambii. Wcześniej Francuz pracował także m.in. z drużyną narodową Angoli. Nie prowadził jak dotąd klubów w najwyższych ligach w Europie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy