• 6 .Olympique Lyon (16 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (15 pkt.)
  • 8 .RC Strasbourg Alsace (14 pkt.)

Ligue 1: FC Nantes - Paris Saint-Germain 3-2 w 28. kolejce

To jest nieprawdopodobne! Paris-Saint Germain trzeci raz z rzędu nie wykorzystał okazji aby zapewnić sobie tytuł mistrza Francji w sezonie 2018/19. Piłkarze ze stolicy przegrali na wyjeździe z FC Nantes 2-3 w zaległym meczu 28. kolejki Ligue 1.

28. kolejka Francja - Ligue 1
2019-04-17 19:00 | Stadion: Stade de la Beaujoire - Louis Fonteneau | Widzów: 34471 | Arbiter: A. Gautier
M. Güçlü 89'

W kadrze na ten mecz nie znalazł się Kylian Mbappe, mimo że jest zdrowy. Według jednych wynikało to z faktu, że miał odpoczywać przed spotkaniami z AS Monaco (21 kwietnia) w lidze i Rennes (27 kwietnia) w finale Pucharu Francji. Według innych to kara za wypowiedzi młodego napastnika.

PSG wcześniej dwa razy z rzędu nie wykorzystało okazji, aby zapewnić sobie tytuł we Francji, a Mbappe, po klęsce z Lille OSC 1-5, skrytykował drużynę oskarżając ją o "brak mentalności", co podobno bardzo nie spodobało się trenerowi Thomasowi Tuchelowi, który postanowił ukarać piłkarza.

"Łatwo jest mówić o braku mentalności" - stwierdził Tuchel, według którego największym problemem zespołu są problemy kadrowe. Szkoleniowiec PSG z powodu urazów i zawieszenia za kartki nie mógł skorzystać w środę z ośmiu piłkarzy, w tym tak ważnych jak Neymar czy Edinson Cavani, którzy są wyłączeni z gry od dłuższego czasu, oraz m.in.: Marquinhos, Thiago Silva, Marco Verratti i Angel di Maria.

Okazało się, że ubytki kadrowe były za duże po raz kolejny i PSG znowu nie zapewniło sobie tytułu. Zaczęło się jednak po myśli przyjezdnych. W 18. minucie prowadzenie dał im Dani Alves, który strzelił pierwszego gola w sezonie.

Potem jednak do głosu doszli piłkarze Nantes. Już cztery minuty później wyrównał Diego Carlos, tuż przed przerwą drugiego gola strzelił Abdul Majeed Waris, a goście zostali dobici w 51. minucie po samobójczym trafieniu Alvesa.

W samej końcówce podopieczni Tuchela zdobyli jeszcze jedną bramkę. W 88. minucie pierwsze trafienie w Ligue 1 zanotował debiutujący w pierwszej drużynie Metehan Guclu.

FC Nantes
90′ Maxime Dupé
Gianluigi Buffon
83′ Pereira da Silva Fabio
Daniel Alves  19′ 52′ (samob.)
Edgar Miguel Ié
Thilo Kehrer
Nicolas Pallois
Presnel Kimpembe55′
 22′ Diego Carlos Santos Silva
Leandro Daniel Paredes
90′ Kalifa Coulibaly
Eric Maxim Choupo-Moting
 44′ 90′ Majeed Waris
Moussa Diaby
Alexandre Olliero
Alphonse Areola
Lucas Pedro Alves De Lima
Colin Dagba60′ 79′
83′ Enock Kwateng
Eric Junior Dina Ebimbe
Gabriel Boschilia
Isaac Hemans Arday
Lucas Evangelista Santana de Oliveira
Metehan Güçlü74′  89′
90′ Randal Kolo Muani

90′ Anthony Limbombe Ekango

Być może paryżanie mistrzostwo zdobędą przed własną publicznością w klasyku z Monaco. Zespół PSG triumfował łącznie siedem razy w Ligue, w tym co roku od sezonu 2012/13, z wyjątkiem 2016/17, kiedy musiał uznać wyższość... Monaco.