• 6 .AS Monaco (29 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (28 pkt.)
  • 8 .Lille OSC (28 pkt.)

Ligue 1. FC Metz - AS Monaco 3-0. Glik sprokurował rzut karny

Po nieudanej inauguracji ligowej kampanii w meczu z Lyonem, piłkarza Monaco przystępowali do meczu z Metz ze sporymi nadziejami. Trener ekipy z Księstwa Leonadro Jardim nie mógł dziś liczyć na zawieszonego za czerwoną kartkę na trzy spotkania Cesca Fabregasa, ale w pierwszym składzie drużyny Kamila Glika znalazł się atakujący Wissam Ben Yedder, sprowadzony kilka dni temu z hiszpańskiej Sevilli. Nadzieje te jednak okazały się być płonne. Monaco przegrało z Metz aż 0-3.

To nie jest dobry początek sezonu dla pełniącego funkcję kapitana drużyny Glika, który znacznie przyczynił się do utraty pierwszej bramki. Polak zagrał piłkę ręką w polu karnym i po analizie VAR obejrzał żółtą kartkę, a sędzia podyktował rzut karny. "Jedenastkę" na bramkę zamienił Habib Diallo. Benjamin Lecomte był w tej sytuacji bez szans.

Sytuację Monaco pogorszył, nieco ponad 20 minut później, sprowadzony latem z Montpellier Ruben Aguilar. 26-letni defensor za brutalny faul, którego ofiarą padł Opa Nguette, obejrzał czerwony kartonik i odtąd podopieczni trenera Jardima musieli walczyć z przeciwnikiem w osłabieniu.

W 53. minucie przewaga Metz uległa podwojeniu. Wszystko zaczęło się od dośrodkowania Renauda Cohade’a z rzutu wolnego. W zamieszaniu w polu karnym podczas walki o piłkę Glik powalił na murawę jednego z rywali, a w tym czasie do futbolówki dopadł Diallo, zdobywając gola i kompletując w ten sposób dublet.

Wynik spotkania ustalił strzałem tuż sprzed linii pola karnego Cohade.

Monaco przegrało 0-3 i w dwóch pierwszych kolejkach Ligue 1 straciło sześć bramek, a nie zdobyło nawet jednego gola.

Ligue 1 - wyniki, terminarz, tabela

2. kolejka Francja - Ligue 1
2019-08-17 20:00 | Stadion: Stade Saint-Symphorien | Widzów: 19088 | Arbiter: E. Wattellier
Ruben Aguilar34′
27′ Fabien Centonze
Benoît Badiashile Mukinayi
Thomas Delaine
Fodé Ballo Touré
Stopilla Sunzu
Kamil Glik10′
87′ Farid Boulaya
. Jemerson
74′ Opa Nguette
Gabriel Boschilia56′
Victorien Angban
Aleksandr Gołowin
 66′ Renaud Cohade
Wissam Ben Yedder74′
77′ Digbo G'nampa Habib Maïga
Henry Chukwuemeka Onyekuru70′
 11′ (k.), 53′ Habibou Mouhamadou Diallo