Reklama

Reklama

  • 1 .Angers Sporting Club de l'Ouest (0 pkt.)
  • 2 .AS Monaco (0 pkt.)
  • 3 .AS Saint-Etienne (0 pkt.)
  • 4 .Clermont Foot 63 (0 pkt.)
  • 5 .ES Troyes Aube Champagne (0 pkt.)
  • 6 .FC Lorient (0 pkt.)
  • 7 .FC Metz (0 pkt.)
  • 8 .FC Nantes (0 pkt.)

Ligue 1. Edinson Cavani wiedzie życie rolnika

Gwiazda Paris Saint-Germain i reprezentacji Urugwaju Edinson Cavani czas przymusowej izolacji spędza na rodzinnej farmie – w spokoju, w otoczeniu natury. Ten obraz idealnie pasuje to do pozbawionego arogancji i pychy charakteru 33-letniego napastnika, który już niedługo przejdzie do Atletico Madryt.

Ten filmik zamieszczony na portalach społecznościowych Cavaniego ma już ponad dwa miliony wyświetleń. Urugwajczyk kosi trawę. Nie używa do tego kosy spalinowej albo akumulatorowej, ale zwykłej kosy na osełkę. "Praca nad mięśniami skośnymi brzucha" - napisał, chcąc podkreślić, że to zajęcie stanowi dla niego formę treningu. Na tym nie koniec. W mediach urugwajskich pojawił się również krótki materiał jak Cavani strzyże owcę.

W komentarzach kibiców PSG pod tymi filmikami pojawiły się ironiczne wpisy, że "chcieliby widzieć w takich sytuacjach Neymara". Cavani jest zupełnym przeciwieństwem Brazylijczyka. Podczas gdy Neymar, podczas pandemii, wypuszczał w świat zdjęcia pokazujące bogactwo swojej posiadłości i to, jak się świetnie bawi, Urugwajczyk podkreśla, ze dobrze się czuje w zgodzie z naturą, żyjąc skromnie, ciesząc się z prostych przyjemności i życia rodzinnego.

Reklama

 To typowe zachowanie dla tego piłkarza. W wydanej we Francji biografii "El Matador, CavanI" autor Romain Molina pisze o tym, że podczas gdy większość piłkarzy PSG spędza wakacje w drogich kurortach, wylegując się na plaży, Cavani uwielbia wracać do swojej urugwajskiej posiadłości, ubrać się w poncho i pracować na roli. Nieważne, że latem na jego farmie temperatura nie przekracza 10 stopni. Inny przykład. Gdy inni jadą do Las Vegas albo Miami on woli się zaszyć w głuszy w Macedonii.

Odkąd gra w Paryżu, czyli od 2013 roku, Cavani nie chodzi tak jak większość jego kolegów do klubów czy dyskotek, ale odwiedza kolegę-ornitologa, który obserwuje życie ptaków, w lesie Rambouillet łowi sumy, wyjeżdża w dzikie rejony niedalekiej Burgundii. "Z domu wyniósł pewien mistyczny związek z przyrodą, ze wszystkimi żywymi istotami, także roślinami i światem morskim. Stało się tak pod wpływem jego matki" - pisze w biografii piłkarza, Molina.

Cavani wkrótce ma wrócić do Paryża. Najprawdopodobniej po siedmiu latach rozstanie się z PSG. Jego matka w urugwajskich mediach powiedziała, że synowi bardzo podoba się Hiszpania. Według dziennika "AS" Urugwajczyk ma trafić na zasadzie wolnego transferu do Atletico Madryt. W okolicy stolicy Madrytu bez trudu również znajdzie miejsca, gdzie będzie mógł pielęgnować swoją miłość do natury.

Olgierd Kwiatkowski

Dowiedz się więcej na temat: Edinson Cavani | Paris Saint-Germain

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje