Reklama

Reklama

Ligue 1. Coraz większy kryzys w Monaco po porażce z Angers

Kamil Glik i jego Monaco przeżywa bardzo trudny okres, najtrudniejszy od momentu ostatniego powrotu do Ligue 1. Porażka z Angers 0-1 oznacza, że po środowych meczach podopieczni Leonardo Jardima mogą spaść jeszcze poniżej 16. miejsca, które zajmują obecnie.

Monaco po raz kolejny zagrało bardzo słabo (żaden z siedmiu strzałów nie trafił w światło bramki!), a wprowadzanie nowych, młodych zawodników do zespołu idzie tym razem znacznie trudniej niż w latach poprzednich. Na niewiele zdała się również obecność w podstawowym składzie, po raz pierwszy w tym sezonie, Aleksandra Gołowina, z którym władze klubu wiążą ogromne nadzieje. Adaptacja wartego 30 mln euro reprezentanta Rosji, a tym bardziej po kontuzji, której doznał zaraz na początku swojej przygody z Monaco, najwyraźniej trochę potrwa, bo cała druga linia została z konieczności przebudowana.

Reklama

Jak na tym tle prezentował się Kamil Glik? Jest wciąż najlepszym i najbardziej doświadczonym obrońcą ASM, ale jego zrozumienie z Jemersonem w środku defensywy nie stanowi już  takiej gwarancji jak w ubiegłych dwóch sezonach. Przy golu na pewno więcej mogli zrobić zarówno Djibril Sidibe, jak i Jemerson.

Monaco miało dotychczas znakomitą serię przeciwko Angers - komplet punktów w ośmiu ostatnich meczach u siebie, ale ta porażka oznacza również, że po raz pierwszy od końca 2010 roku drużyna z małego księstwa notuje sześć spotkań bez zwycięstwa w Ligue 1. Dzisiaj nikt nie chce pamiętać, że akurat w tamtym sezonie... Monaco spadło z ligi.

Po porażce z Niceą coraz bardziej zagrożona jest pozycja trenera Nantes Miguela Cardoso.

Wtorkowe mecze 7. kolejki Ligue 1:

Monaco - Angers 0-1, Nantes - Nice 1-2.

RP

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Ligue 1

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy